MojAndroid

Život bez sociálnych sietí si dnes už ani nevieme predstaviť. Jednoducho povedané, sociálne siete hýbu svetom. Dnes už len veľmi ťažko nájdete niekoho, kto ich vôbec nevyužíva. Ak patríte medzi nich, tak gratulujeme :). V tomto článku sa zameriame na najlepšie aplikácie, ktoré sociálne siete ponúkajú a jednoducho popíšeme, čo s aplikáciami dokáže používateľ urobiť.

Facebook

Facebook je fenomén dnešnej doby. Účet tu má už prakticky každý a je celkom zbytočné predstavovať, o akú sociálnu sieť vlastne ide. Takže len v skratke. Vytvoríte si účet, nastavíte fotografiu a môžete si pridávať priateľov. Statusy, ktoré napíšete následne vaši priatelia vidia a môžu na ne reagovať. Rovnako im môžete písať správy, posielať rôzne súbory či odkazy. Odkazy môžete pridávať aj priamo na vašu časovú os. Vtedy ich vidia všetci priatelia. Rovnako môžete sledovať rôzne pre vás zaujímavé stránky. Ak ste čitateľmi MojAndroid.sk, jednoducho stránku lajknete aj na Facebooku a už vám nič podstatné neunikne.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Messenger

Písať správy na Facebooku je bez aplikácie Messenger nemožné. Facebook sa tak rozhodol z nám neznámych dôvodov. Dávnejšie ste mohli správy posielať priamo v aplikácii Facebook, teraz na to slúži samostatná aplikácia. Nič to nemení na fakte, že stále patrí medzi najsťahovanejšie. Jednoducho si môžete pomocou tejto aplikácie písať s osobami, ktoré máte v priateľoch, ale aj s tými, ktorí medzi priateľmi nie sú.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Facebook Lite a Messenger Lite

Ak vlastníte staršie, prípadne menej výkonné zariadenie a Facebook či Messenger vám nefungujú spoľahlivo, padajú, prípadne sú veľmi pomalé, toto je riešenie. Lite verzia Facebooku a aj Messengeru. Tieto aplikácie ponúkajú výrazne menej možností, v pamäti smartfónu zaberajú menej miesta a dokážu takmer úplne nahradiť štandardné aplikácie Facebooku či Messengeru.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Instagram

Instagram je najrýchlejšie rastúcou sociálnou sieťou na svete. Používa ho už 1,2 miliardy ľudí. Tí sa na tejto sieti chvália svojimi fotografiami či videami, ktoré môžu ostatní lajkovať alebo aj komentovať. Používateľov môžete, samozrejme, aj sledovať. Asi najzaujímavejšou funkciou sú takzvané Instagram Stories. Jedná sa o krátke videá či fotografie, ktoré sa používateľom zobrazia vo vrchnej časti používateľského rozhrania. Tí na ne môžu odpovedať, prípadne na ne inak reagovať. Instagram Stories sú aktívne 24 hodín a následne sa vymažú.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Twitter

Ďalšia veľmi obľúbená sociálna sieť, na ktorej používatelia zdieľajú svoje pocity a myšlienky. Ostatní im môžu statusy komentovať. Sieť funguje systémom sledovania, takže druhá strana nemusí nič potvrdiť. Chcete napríklad sledovať šéfa Tesly, Elona Muska? Nech sa páči. Dajte follow a budete od neho získavať všetky informácie, ktoré na Twitteri zazdieľa.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

LinkedIn

LinkedIn je sociálnou sieťou určenou hlavne pre biznis používateľov, no zvyknú ju používať aj mnohí iní. Rovnako si tu môžete vytvárať priateľstvá alebo napríklad aj nájsť prácu. Používatelia tu zdieľajú väčšinou pracovné skúsenosti, rady, tipy, triky, ale aj pracovné ponuky a mnoho ďalšieho. Pomocou tejto aplikácie môžete hľadať prácu, keď ste na cestách. Životopis môžete mať priamo v aplikácii a vždy poruke. Táto aplikácia predstavuje najlepší možný spôsob, ako si nájsť prácu pomocou sociálnej siete.

Okrem hľadania práce vám aplikácia umožní zdieľať svoje vedomosti či objavovať dôležité správy v dnešnom svete plnom konkurencie. Je tiež skvelým miestom na prezentáciu vašej firmy alebo produktu.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Tumblr

Tumblr je miesto, kde sa môžete vyjadrovať, objavovať seba a spájať sa s vecami, ktoré milujete. Či už ide o fanúšikov, filozofiu, módu či mačkovitosť, Tumblr je miesto, kde vás vaše záujmy spájajú s vašimi ľuďmi.

VYJADRI SA
– Posielať fotografie, GIF, text, videá, živé videá, zvuk, čokoľvek.
– Vytvorte si vlastné GIF. Pokryte ich v nálepkách a text, ak chcete.

BUĎ SÁM SEBOU
– Pozrite sa, ale chcete. Prispôsobte si farby, písma, rozloženie, všetko.
– Sledujte všetky témy, ktoré vás zaujímajú. Nájdite nové, o ktorých ste ani nevedeli, že existovali.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Používate aj vy nejaké zaujímavé aplikácie, s ktorými ide prezeranie sociálnych sietí ľahšie? Neváhajte a podeľte sa s nami o ne v komentároch.

Aké aplikácie na prehliadanie sociálnych sietí používate?

Zobraziť výsledky

Loading ... Loading ...

Mohlo by vás zaujímať:

Náš tip
Najlepšie Android aplikácie pre fitness a zdravú výživu
Náš tip
Vyberáme najlepšie Android aplikácie pre rybárov
Náš tip
Toto sú najlepšie Android aplikácie pre páry
16.10.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+