MojAndroid

V minulom mesiaci sme vás informovali o tom, že v kóde operačného systému Android pre okuliare Google Glass bol objavený záznam o zjednotenom hernom centre pre naše smartfóny a tablety. Predpokladá sa, že vyhľadávací gigant plánuje túto novinku nasadiť v ďalšej verzii Androidu 4.3 Jelly Bean, ktorá bude predstavená počas developerskej konferencie Google I/O. Dnes sa objavili nové detaily, ktoré získal portál Android Police, na základe rozboru kódu poslednej verzie Google Play Services v.3.1.36. Herné centrum pre Android tak bolo čiastočne odhalené ešte pred konferenciou.

Google Play Games herne centrum pre Android

Systém Android získa novú sekciu v rámci obchodu Google Play, s názvom “Play Games” a prinesie nové možnosti pre hráčov hier na mobilných zariadeniach. Pravdepodobne najlepšou funkciou, ktorú hráči skutočne ocenia bude ukladanie pokroku v hrách do cloudu, takže budete môcť pokračovať vo svojej obľúbenej hre aj na inom Android zariadení. Samozrejmosťou budú aj rebríčky, kde si budete môcť porovnávať svoje skóre s ostatnými hráčmi po celom svete. Medzi ďalšie novinky sa zaradila podpora pre multiplayer, odosielanie pozvánok  do hry, vnútroherné úspechy, chat a iné.

Google Play Games herne centrum pre Android

Hráči budú môcť získavať notifikácie o udalostiach v hre a budú môcť používať niekoľko účtov, ktoré sú mimochodom prepojené so sociálnou sieťou Google+, odkiaľ sa budú čerpať informácie o vašej osobe (fotografia, meno, …). Play Games zatiaľ nepracuje správne, no z obrázkov vyššie sme získali pohľad na to, ako bude nová služba od spoločnosti Google vyzerať. Je to výrazný krok vpred pre všetkých fanúšikov tejto platformy a predpokladá sa, že služba bude odpoveďou na Game Center od spoločnosti Apple.

TIP: Tajný herný projekt od Googlu

Zdroj: android police

13.5.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+