MojAndroid

Prednedávnom sme informovali o prvej aktualizácii v roku 2023, ktorú mal Google sprístupniť na Pixel Watch ešte v januári. Hlavná funkcia, na ktorú sa všetci tešili spolu s aktualizáciou však aj napriek tomu doteraz nebola dostupná. Aktuálne sa to však podarilo a podľa dostupných informácií používatelia budú mať na svojich zariadeniach k dispozícii dlhoočakávanú detekciu pádu.

Google oznámil pridanie tejto funkcie spolu s uvedením Pixel Watch a Pixel 7 na trh, pričom jej plánovaná dostupnosť mala byť ešte počas zimy. Niektorí používatelia ju síce mali už koncom roka spolu s decembrovou aktualizáciou, oficiálne však mala byť podľa nových informácií dostupná až v prvej aktualizácii začiatkom tohto roka. Prečo je nová funkcia dostupná až po niekoľkých týždňoch od avizovaného dátumu známe nie je.

Detekcia pádu je konečne dostupná

Detekcia pádu, ktorá je dostupná na hodinkách Pixel Watch sa nelíši od tých, ktorými disponujú aj oveľa drahšie zariadenia od Samsungu či Apple. Podľa dostupných informácií od spoločnosti Google po zaznamenaní tvrdého pádu uplynie približne 30 sekúnd, počas ktorých keď ostane používateľ bez pohybu, Pixel Watch zavibrujú. Následne sa spustí alarm a zobrazí sa upozornenie na obrazovke, či používateľ potrebuje pomoc.

google pixel watch
Google Pixel Watch | Zdroj: Google

Na výber bude niekoľko možností. Patrí medzi ne „Spadol som a potrebujem pomoc“, alebo možnosť „Som v poriadku“. V prípade výberu druhej možnosti sa upozornenie automaticky deaktivuje. V prípade, že na upozornenia nereagujete, Google uvádza, že alarm bude pokračovať ešte asi minútu. Ak ani po uplynutí tohto času nezareagujete, hodinky sa pokúsia automaticky upozorniť pohotovostné služby, prípadne núdzový kontakt.

Pixel Watch: Pre kontaktovanie záchranných zložiek je nutné pripojenie k sieti

Detekcia pádu funguje na základe kombinácie vstavaných pohybových senzorov na hodinkách spolu s automatickým učením sa nositeľného zariadenia. V prípade, že používateľ chce, aby hodinky správne v prípade núdze kontaktovali záchranné zložky, alebo núdzový kontakt, je potrebné pripojenie k smartfónu cez Bluetooth a ten musí byť samozrejme pripojený k sieti. To platí pre verziu bez LTE.

pixel watch
Google Pixel Watch | Zdroj: store.google.com

V prípade, že hodinky disponujú LTE, bude stačiť aktívne pripojenie k sieti. Ak by ste chceli funkciu využívať, je potrebné ju manuálne aktivovať. Aktivácia je možná dvomi spôsobmi. Cez aplikáciu Pixel Watch na pripojenom telefóne, prípadne priamo na hodinkách v možnosti “Bezpečnosť” a “Núdzové situácie”.

Januárová aktualizácia mala tiež priniesť aj opravy niektorých chýb a nový vzdelávací obsah. Ten by mal byť zameraný na informácie, vďaka ktorým sa používatelia budú môcť lepšie zorientovať v niektorých funkciách Pixel Watch. Používatelia dostanú napríklad informácie o aktualizácii aplikácie Fitbit EKG, ďalej aktualizácia pomôže používateľom orientovať sa v nastaveniach synchronizácie s aplikáciou Kalendár a poskytne tiež nástroje týkajúce sa spätnej väzby.

Náš tip
Samsung Galaxy S23 je prívetivejší k používateľským opravám

28.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+