MojAndroid

Hodinky Pixel Watch už môžeme nejaký čas nájsť aj v našich končinách. Keďže ide o prvý model smart hodiniek od Google, je pochopiteľné, že sa ich používatelia stretávajú s viacerými nedostatkami. Podľa dostupných informácií sa Google situáciu snaží napraviť a okrem postupného pridávania nových funkcií teraz prináša najnovšiu aktualizáciu, ktorá by mala priniesť opäť niekoľko nových inovácií.

Pixel Watch: Google sa snaží napraviť všetky nedostatky

Pixel Watch sa po ich uvedení na trh stretli aj vďaka svojim špecifikáciám s viacerými negatívnymi ohlasmi. Najviac kritizovaná bola iba 24 hodinová výdrž batérie, ktorá v porovnaní s konkurenciou sklamala pravdepodobne viacerých nadšencov zariadení Google. Ďalšie nedostatky sa výrobca snažil napraviť aktualizáciami a dodatočne tak pridával do zariadení viaceré funkcie či opravoval vyskytujúce sa chyby.

Nové funkcie a opravy chýb

Napríklad novembrová aktualizácia bola pre používateľov dostatočne zaujímavá, pretože okrem jednoduchého prístupu k 3D návodu na hodinky obsahovala aj nové funkcie integrácie Fitbit a opravy chýb pri nastavovaní eSIM. Pri poslednej aktualizácii napríklad spoločnosť Google takteiž rozšírila zdravotné funkcie hodiniek o detekciu pádu.

Zdroj: notebookcheck.net

Najnovšia aktualizácia prichádza aj s opravami chýb a novým vzdelávacím obsahom. Ten by mal byť zameraný na informácie, vďaka ktorým sa používatelia budú môcť lepšie zorientovať v niektorých funkciách Pixel Watch. Používatelia dostanú napríklad informácie o aktualizácii aplikácie Fitbit EKG, ďalej aktualizácia pomôže používateľom orientovať sa v nastaveniach synchronizácie s aplikáciou Kalendár a poskytne tiež nástroje týkajúce sa spätnej väzby.

Aj napriek tomu, že Google vyzdvihol túto aktualizáciu ako prvú v roku 2023, neprináša žiadne výrazné zmeny či funkcie. Pixel Watch je možné aktualizovať prostredníctvom Obchodu Play pomocou vášho smartfónu. Podľa dostupných informácií je aktualizácia dostupná pre používateľov na stiahnutie už teraz, no všetko to závisí, ako pri väčšine aktualizácii, od trhu pre ktorý sú zariadenia určené. Môže sa tak stať, že na Slovensku si budeme musieť na najnovšiu verziu ešte pár týždňov počkať.

Náš tip
Huawei pracuje na vlastnom čipsete. Vrátia sa časy procesorov Kirin?

17.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+