MojAndroid

Pixel Watch sú prvými smart hodinkami spoločnosti Google a ako každá prvá generácia majú svoje nedostatky. Jeden z kritizovaných nedostatkov by mal byť teraz podľa portálu AndroidPolice odstránený. Majitelia Pixel Watch sa môžu tešiť na zdravotnú funkciu detekcie pádu.

pixel watch
Google Pixel Watch | Zdroj: store.google.com

Novú funkciu už potvrdil jeden z používateľov Pixel Watch

Smart hodinky Pixel Watch od spoločnosti Google kvôli viacerým nedostatkom neboli prijaté práve s nadšením. Príkladom je iba 24-hodinová výdrž, ktorou zaostávajú za konkurenciou. Napríklad smart hodinky Samsung Galaxy Watch5 Pro s rovnakým systémom Wear OS 3.0 ponúkajú niekoľkodňovú výdrž.

Samsung Galaxy Watch5 Pro
Samsung Galaxy Watch5 Pro porážajú Pixel Watch nielen výdržou batérie | Zdroj: Tomáš Kanálik

Ako nositeľné zariadenie zamerané na zdravie ponúkajú Pixel Watch núdzovú SOS funkciu, ktorá uľahčuje pripojenie k tiesňovým službám v prípade krízy. Na rozdiel od niektorých najlepších smart hodiniek však Pixel Watch neponúka funkciu detekcie pádu. Od svojho uvedenia na trh začiatkom októbra 2022 sa však hodinky zlepšili vďaka viacerým aktualizáciám softvéru a bude to aj prípad tejto funkcie.

Táto funkcia by mala na hodinky doraziť formou aktualizácie ešte počas tejto zimy. Dokonca sa už objavil aj používateľ Pixel Watch, ktorý na svojich hodinkách dostal predbežný prístup k detekcii pádu, čo naznačuje ich blížiace sa spustenie aktualizácie. Konkrétne dostal výzvu na nastavenie detekcie pádu pri nastavovaní svojich Pixel Watch po ich resetovaní.

Táto možnosť sa mu objavila v existujúcej decembrovej aktualizácii s číselným označením firmvéru RWD9.220429.070. Naznačuje to, že Google by funkciu mohol zaviesť ako aktualizáciu zo strany servera a nebude nutná aktualizácia celého softvéru. Možnosť detekcie pádu sa používateľovi objavila aj v oficiálnej aplikácii Pixel Watch.

Ako funguje detekcia pádu?

Detekcia pádu umožní hodinkám Pixel Watch automaticky zavolať vášmu núdzovému kontaktu, keď hodinky zaznamenajú váš tvrdý pád na zem. Netreba pripomínať, že táto funkcia by mohla byť užitočným a potenciálne život zachraňujúcim doplnkom pre starých ľudí a používateľov, ktorí sa intenzívne venujú outdoorovým aktivitám.

Samozrejme, ak máte verziu Pixel Watch iba s Bluetooth pripojením, tak sa hodinky budú musieť spoliehať na spojenie s vaším smartfónom, aby oslovili váš núdzový kontakt. Podľa portálu AndroidPolice tiež detekcia pádu nemusí byť prístupná pre všetky regióny a jazyky. Dá sa predpokladať, že s jej oficiálnym spustením vydá spoločnosť Google aj prehlásenie o jej dostupnosti.

Náš tip
Technológia MagSafe bude konečne dostupná aj na Android zariadenia
5.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+