MojAndroid

Dostupné informácie naznačujú tomu, že čínsky gigant Huawei pracuje na svojom vlastnom čipsete. Nejde pritom o žiadnu novinku, ktorú by táto firma nikdy v minulosti nevyrábala. Mnohí si určite spomeniete na časy, kedy Huawei vo svojich smartfónoch ponúkal procesory HiSilicon Kirin. Ďalšie správy prináša web Huawei Central.

Huawei sa chce presadiť vďaka svojim vlastným technológiám

Huawei už testuje svoj najnovší čip, na ktorom pravdepodobne výrobca pracoval sám. Nevieme však podrobnosti ohľadom technológie výroby či informácie o tom, kedy sa dočkáme jeho odhalenia. Posledný procesor pre mobilné zariadenia, ktorý Huawei vyrobil, bol Kirin 9000. Išlo o vlajkový čip, ktorý sa konkurencie nezľakol. V súčasnosti je najväčším problémom spoločnosti zákaz spolupráce s už bývalými americkými partnermi. Na vývoji teda nemôže pracovať spoločne s firmou Qualcomm. A čo také TSMC? Nuž, zákaz sa vzťahuje aj na tento podnik.

recenzia Huawei Mate 50 Pro
Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Odkedy však nastal radikálny ban, Kirin procesory prakticky skončili, čo je veľká škoda. Huawei sa ale podľa slov portálu Huawei Central nevzdáva a investuje do rozvoja svojich vlastných polovodičových súčiastok. Čínsky gigant sa naďalej rozrastá vo svojej krajine a spolupracuje s miestnymi spoločnosťami vo viacerých oblastiach, ako Qingdao, Peking či Wuhan.

Odborníkov hľadá z viacerých odvetví. Je však stále otázne, či sa firme Huawei podarí vytvoriť si svoj vlastný čipsetový ekosystém, na ktorom má už nejaký ten čas pracovať a uspieť s ním. Zrejme teda nepôjde o opätovné nasadenie čipov Kirin, ale prísť má niečo úplne nové. Prezradiť dokáže len čas, ktorý je pri vývoji vlastných technológií kritický.

Náš tip
MediaTek Dimensity 7200: Nový čipset pre smartfón strednej triedy
17.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+