MojAndroid

Pixel Watch sú prvými smart hodinkami spoločnosti Google a tak sa nedá čudovať, že majú aj nejaké nedostatky. Jedným z kritizovaných nedostatkov je absencia funkcie upozornení na nepravidelný rytmus. Tá sa však teraz podľa portálu GizmoChina prekvapivo objavila na niektorých modeloch týchto smart hodiniek.

Funkcia sa na hodinkách Pixel Watch mohla objaviť aj omylom

Upozornenia na nepravidelný rytmus sú štandardnou funkciou smart hodiniek značky Fitbit, ktorú spoločnosť Google vlastí už niekoľko rokov. A práve na synchronizáciu zdravotných meraní využívajú Pixel Watch aplikáciu Fitbit. Majiteľom týchto hodiniek v nich však chýbajú bežné funkcie Fitbit produktov. Okrem upozornení na nepravidelný srdcový rytmus je to nepretržité monitorovanie SpO2 a automatické zisťovanie tréningu.

google pixel watch
Google Pixel Watch | Zdroj: Google

Teraz sa niektorým používateľom Pixel Watch aspoň začala v aplikácii zobrazovať funkcia upozornení na nepravidelný srdcový rytmus. Konkrétne sa im zobrazuje v časti sekcie Hodnotenia a správy v aplikácii Fitbit. Ako už názov funkcie napovedá, tak vás automaticky upozorní na nepravidelný srdcový rytmus, čo môže byť príznakom života nebezpečnej fibrilácie predsiení (AFib).

Pixel Watch
Funkcia upozornení na nepravidelný srdcový rytmus | Zdroj: GizmoChina.com

Aplikácia vyžaduje, aby ste EKG meranie urobili manuálne. To je rozdiel oproti fitness produktom značky Fitbit, ktoré analyzujú vaše zaznamenané zdravotné metriky neustále na pozadí. Zatiaľ nie je jasné, či sa táto funkcia niektorým v aplikácii Fitbit zobrazuje iba náhodne, alebo ide o úmysel. Používatelia už špekulujú, že sa táto funkcia mohla zobraziť, keď bolo so smartfónom predtým spárované iné Fitbit zariadenie.

Náš tip
Smart Banka 2023: Hlasujte za najlepšiu bankovú aplikáciu a vyhrajte smartfón v hodnote 1000 eur!
24.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+