MojAndroid

Príchod nového mesiaca pre používateľov Pixel zariadení znamená vypustenie novej aktualizácie, ktorá nesie vylepšené zabezpečenie. V tomto prípade však prichádza aj oprava chyby, ktorú so sebou priniesol Android 13. Informácie priniesol portál The Verge.

Pixely dostávajú bezpečnostnú aktualizáciu s potrebnými opravami

Na smartfóny Google Pixel prichádza aktualizácia, ktorá so sebou nesie septembrovú bezpečnostnú záplatu a rieši aj problém s bezdrôtovým nabíjaním. To sa po update na Android 13 podarilo znefunkčniť. Aktualizácia však zatiaľ neprišla na najnovší počin od Google, ktorým je model Pixel 6a. Ten má problém s pomalým a nepresným skenerom odtlačkov prstov. Stáva sa, že telefón dokáže odomknúť osoba s neregistrovaným odtlačkom prsta. Tento prípad sa podarilo zrekonštruovať aj nám na Pixeli 6 Pro.

Aktualizácia na Android 13 mala aj zhoršiť výdrž batérie. Podľa Google bola na vine aktivita Pixel Launchera na pozadí. Septembrový update má údajne vyriešiť aj tento problém. Adresované ďalej mali byť nepríjemnosti s Bluetooth konektivitou a upozorneniami na uzamknutej obrazovke, ktoré mali tendenciu sa nesprávne zobrazovať. Najnovší firmvér je označený ako TP1A.220905.004 a mal by byť už k dispozícii pre majiteľov podporovaných Pixel smartfónov.

Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a
Google Pixel 6 Pro a Google Pixel 6a | Zdroj: Tomáš Kanálik

Aktualizácie u konkurencie

Samsung aktualizoval viacero smartfónov aj tabletov. O updaty sa stará aj výrobca Realme a svojim modelom aktualizoval používateľské rozhranie Realme UI na verziu 4.0. Značka Motorola na záver zverejnila zoznam smartfónov, ktoré dostanú update na najnovší Android 13.

Náš tip
Je to oficiálne! Toto je dátum predstavenia Google Pixel 7, potvrdený je aj nový čipset
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.9.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+