MojAndroid

Dĺžka softvérovej podpory a rýchlosť aktualizácií sú často diskutovanými témami. Svoje o tom vie aj spoločnosť Samsung, ktorá je momentálne lídrom v tejto oblasti. Pre svoje vlajkové lode a vybrané modely strednej triedy ponúka špičkovú softvérovú podporu.

Konkrétne ide o 4 veľké aktualizácie operačného systému Android a 5 rokov bezpečnostných aktualizácií. Pozitívne je, že nielen dĺžka, ale aj rýchlosť aktualizácií je na výbornej úrovni. S novými pravidlami, ktoré plánuje Európska únia, tak tento výrobca rozhodne problém mať nebude.

Samsung Galaxy A72 s novou bezpečnostnou záplatou

Výrobca teraz aktualizoval viacero svojich smartfónov. V týchto dňoch dostáva Samsung Galaxy A72 augustovú bezpečnostnú záplatu. Jej kódové označenie je A725FXXU4BVG2 a opravuje viacero zraniteľností, ktoré súvisia s funkcionalitou DeX, Samsung Knox, únikom MAC adries cez Bluetooth a Wi-Fi a ďalšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Sammobile tvrdí, že aktualizácia je už dostupná na prvých trhoch, v priebehu niekoľkých dní by mala doraziť aj k nám. Ak ste ju už dostali, nezabudnite nám o tom dať vedieť v komentároch pod článkom.

One UI 4.1.1 a Android 12L pre staršie skladačky

Najnovší skladací smartfón Samsung Galaxy Z Fold4 bol už oficiálne predstavený s najnovšou nadstavbou One UI 4.1.1 a systémom Android 12L. Ten priniesol dôležité vylepšenia používateľského rozhrania veľkých displejov. Všetkých týchto nových funkcionalít sa teraz dočkali aj majitelia starších skladacích Samsungov.

Samsung Galaxy Z Flip4
Samsung Galaxy Z Flip4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácia v týchto dňoch prichádza na Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3. Jej veľkosť je približne 1,5 GB a zahŕňa aj augustovú bezpečnostnú záplatu. Onedlho by sa novej nadstavby mali dočkať aj staršie Galaxy Z Fold2, Z Fold a Z Flip.

Nezabudlo sa ani na tablety

Novú aktualizáciu na Android 12L a nadstavbu One UI 4.1.1 dostávajú v týchto dňoch aj tablety, informoval Sammobile. Po najnovšej sérii Galaxy Tab S8 teraz prichádza aj na minuloročnú sériu Galaxy Tab S7. Aktualizácia je momentálne dostupná v Južnej Kórei a vo Francúzsku, onedlho by mala doraziť aj k nám.

Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G displej
Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Zdroj: Zdenka Smalecová

Zdroj uvádza dostupnosť pre Samsung Galaxy Tab S7+ a Galaxy Tab S7. Séria však obsahuje aj lacnejší model s prívlastkom FE, o tom zatiaľ zmienka nebola. Nová nadstavba a systém Android 12L prinášajú viacero užitočných zmien.

Nový je taskbar, ktorý umožňuje pohodlnejší multitasking. Doplnený je o nové gestá, ktoré slúžia na prepínanie režimu rozdelenej obrazovky. Nadstavba ďalej umožňuje čítať a kopírovať text na obrázkoch, prípadne rovno ho prekladať do rôznych svetových jazykov.

Náš tip
Bez nabíjačky, ale aj bez kábla. Balenia telefónov budú opäť chudobnejšie
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+