MojAndroid

Spoločnosť Niantic, ktorá vytvorila populárny hit Pokémon Go, bude spolupracovať so spoločnosťou Nintendo na novej mobilnej hre. Tá bude založená na populárnej hre Pikmin a bude vydaná neskôr v tomto roku, informuje portál The Verge.

Podrobnosti zatiaľ nie sú známe, no Niantic vraví, že hra bude obsahovať aktivity súvisiace s chôdzou.

Z tejto spolupráce vznikne možno viac ako len mobilná verzia hry Pikmin

„AR technológia spoločnosti Niantic nám umožní zažiť svet tak, akoby v ňom tajne žili Pikmin postavičky,“ uviedol vo vyhlásení Shigeru Miyamoto zo spoločnosti Nintendo. „Naším cieľom je poskytnúť ľuďom nový zážitok, ktorý sa líši od tradičných hier. Dúfame, že sa Pikmini a táto hra stanú vašimi partnermi v živote.“

Hra Pikmin je založená na objavovaní planéty veľmi podobnej Zemi s rozkošnými tvormi Pikmin. Hra bola prvýkrát vydaná v roku 2013 pre Wii U a minulý rok Nintendo vydalo pokračovanie tejto verzie pre Nintendo Switch.

Niantic neuviedol či z tejto spolupráce vzniknú aj ďalšie hry, ale zdá sa, že sa tieto dve spoločnosti dohodli na dlhodobej spolupráci. „Je nám cťou, že si nás spoločnosť Nintendo vybrala ako vydavateľa AR aplikácií,” uviedol Niantic spolu s poznámkou, že podrobnosti o ďalších pripravovaných hrách budú zverejnené „v nasledujúcich mesiacoch“.

Pokémon Go je stále úspešný

Spoločnosť Niantic je známa predovšetkým vďaka aplikácii Pokémon Go, mimoriadne populárnej mobilnej AR hre. Tá vyšla v júli 2016 a aj po piatich rokoch je stále veľmi populárna. Aj napriek tomu, že Niantic musel v hre urobiť niekoľko zmien po príchode pandémie, bol rok 2020 zatiaľ pre hru najúspešnejším a zarobila viac ako 1 miliardu dolárov.

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot

Náš tip
Google chce optimalizovať inštaláciu aj používanie aplikácií z Google Play

24.3.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+