MojAndroid

Popularita hry Pokémon Go neklesá a v roku 2020 zarobila viac ako 1 miliardu dolárov. Pre aplikáciu je to doposiaľ jej najlepší rok.

Pokémon Go tržby 2016-2020

Ak si myslíte, že rok 2016 bol pre hru najziskovejší, mýlite sa. Portál IGN uviedol, že Pokémon Go zarobil v tomto roku “iba” 832 miliónov dolárov. V roku 2017 tržby aplikácie výrazne kresli, no v nasledujúcich rokoch ďalej stúpali. V priebehu prvých 10 mesiacov roku 2020 hra zarobila o 30% viac ako v prvých 10 mesiacov roku 2019.

Koronavírus a rok 2020 bol pre Pokémon Go veľkým prínosom

Za tento nárast popularity s najväčšou pravdepodobnosťou môže pandémia koronavírusu. Vývojár na túto situáciu reagoval a urobil v hre dočasné zmeny tak, aby sa dala ľahšie hrať z domu. Nie sú to jediné zmeny, ktoré v hre pribudli od jej spustenia. Vývojári neustále pridávajú do hry nové funkcie, ale aj nové spôsoby, ako donútiť hráčov míňať reálne peniaze.

Pokémon Go zarobil už vyše 4 miliárd dolárov

Aplikácia spolu zarobila vyše 4,2 miliardy dolárov od jej spustenia v roku 2016. Najviac peňazí v hre minuli hráči z USA, konkrétne 1,5 miliardy dolárov. Na druhom mieste sa umiestnili hráči z Japonska s 1,3 miliardami dolárov a na treťom hráči z Nemecka s 238,6 miliónmi dolárov.

Hra Pokémon GO bola stiahnutá takmer 600 miliónov krát, pričom 78 % týchto stiahnutí je od používateľov Androidu. Najviac stiahnutí má hra v USA, druhá v poradí je Brazília a ako tretie sa umiestnilo Mexiko.

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
Náš tip
Neuveriteľné! Čínsky deduško hrá Pokémon Go na 64 smartfónoch na bicykli
5.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+