MojAndroid

Pokémon Go je jednou z prvých a pravdepodobne aj najúspešnejšou mobilnou hrou rozšírenej reality (AR). Teraz táto obľúbená hra dostáva veľkú aktualizáciu. Novinky, ktoré mobilným hráčom prináša, popísal portál PocketGamer. V aplikácii by mali byť dostupné od 30. novembra.

Zvýši sa počet úrovni Pokémonov a spôsob ich dosiahnutia

Prvá veľká zmena bude spočívať v tom, že sa zjednoduší levelovanie a najvyššia úroveň sa zvýši zo 40 na 50. Prirodzene, vyššie úrovne tiež znamenajú, že môžete Pokémona zapnúť na vyššiu CP než predtým. Tiež získate  aj viac skúseností chytaním Pokémonov, ich vývojom, nasadením vajec a registráciou nových položiek v Pokédexe. K dispozícii je tiež bonus, ktorý môžete získať, ak dosiahnete úroveň 40 pred 31. decembrom.

Ak sa vám to podarí, tak získate titul „Legacy 40 Trainer“ spolu s niektorými odmenami vrátane medaily Legacy 40 a skompletizovania tzv. Timed Research, ktorý vám zaistí čiapku Gyarados. Od 40. úrovne bude ale postup zvyšovania odlišný. Budete musieť dokončiť tzv. Level-Up Research medzi úrovňami splnením určitých kritérií. Napríklad pre dosiahnutie úrovne 41 budete musieť okrem iného chytiť čo najvyšší počet pokémonov za jeden deň.

Pokémoni sa budú meniť aj podľa ročných období

Do hry sa navyše dostane nový režim, tzv. Sezóny, ktoré by mal odzrkadľovať aktuálne ročné obdobie. Každé tri mesiace dôjde k rotácii divokých Pokémonov a tých, ktorí sa vyliahnu z vajec. Každý štvrťrok budú aj rozdielni Pokémoni v raidoch, špeciálne úlohy, a to všetko sa bude  navyše ešte líšiť podľa toho, na akej pologuli sa na Zemi nachádzate. Zo začiatku roku budú na severnej pologuli k dispozícii zimní Pokemóni a na južnej letní.

Veľkého vylepšenia sa dočká aj režim Go Battle League, ktorý sa rozšíri z 10 na 24 rankov. Štyri najvyššie dostanú nové mená a nové medaily. Môžete tiež očakávať prepracovanú štruktúru odmien, ktorá má k PvP režimu prilákať aj tých, ktorí súčasnú podobu súbojov medzi hráčmi doteraz príliš nevyužívali. Od 1. decembra sa tiež v hre začnú objavovať Pokémoni z regiónu Kalos, čo znamená, že do hry prenikne už 6. generácia Pokémonov. 

Pokémon GO
Pokémon GO
Developer: Niantic, Inc.
Price: Free
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
  • Pokémon GO Screenshot
Náš tip
Fitbit Sense a Fitbit Versa 3: Prichádza Google Asistent a ďalšie funkcie

 

21.11.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+