MojAndroid

Služby mobilných prehliadačov využívame takmer každý deň. Jednoduchým zadaním otázky, či vety nám pomôžu vyriešiť množstvo problémov. Nedávno sme v našom článku vybrali tie najvyhľadávanejšie výrazy Slovákov na prehliadači Google. Spoločnosť Huawei teraz v tlačovej správe zverejnila najvyhľadávanejšie témy počas minulého roka v prehliadači Petal Search.

Petal Search: Najhľadanejšie témy za rok 2022

V roku 2022 sa po dlhej dobe rozprúdil celosvetový cestovný ruch, a preto používatelia na platforme Petal Search najčastejšie vyhľadávali ceny leteniek (30%), ubytovania (40%), či najviac navštevované mestá (23%). To, že ľudia stále častejšie nakupujú cez internet potvrdzuje aj takmer 200 % nárast v transakciách, uskutočnených prostredníctvom internetu. V nákupoch stále dominujú kategórie ako elektronika, šport, krása, životný štýl a móda.

Minulý rok priniesol milovníkom futbalu dlho očakávané Majstrovstvá sveta v Katare. Množstvo prekvapivých výsledkov a dramatických zápasov prinútilo používateľov Petal Search sledovať aktuálne výsledky pomocou špeciálnej sekcie v prehliadači. Túto funkciu využilo takmer milión fanúšikov futbalu.

Petal Search
Petal Search | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Huawei v správe uvádza, že počas minulého roka bol veľký záujem aj o aktuality a spravodajstvo. Viac než polovica používateľov na území Európy čítala aktuality a nové správy takmer 10 minút denne.

Čo sa týka správ, nezaostávali ani tie zo športu, keďže koniec roka ovládol sviatok v podobe majstrovstiev sveta vo futbale. Spoločnosť taktiež upravila niektoré funkcie vyhľadávania, ktoré umožňujú prispôsobovať zobrazovaný obsah podľa predstáv každého používateľa.

Podobne, ako prehliadač Google, aj Petal Search ponúka niekoľko užitočných nástrojov. Najpopulárnejšími medzi používateľmi smartfónov značky Huawei boli Slovník, Prekladač a Počasie. Preklady slov, či stav počasia sa dá jednoducho zistiť aj zadaním stručnej otázky do prehliadača.

Huawei Mate 50 Pro
Vyhľadávanie Petal nájdeme aj v Huawei Mate 50 Pro | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Petal Search samozrejme podporuje aj funkcie založené na umelej inteligencii. Jednou z nich je napríklad hlasové ovládanie, ktoré sa stáva čím ďalej tým viac populárne. Záujem vzrástol aj pri funkcií vizuálneho vyhľadávania, ktoré funguje podobne, ako Google Lens.

Po odfotení objektu alebo produktu, vám prehliadač automaticky zobrazí informácie ohľadom podobných, či rovnakých produktov. Ak vás zaujíma, aké bizarné výrazy vyhľadávajú používatelia prostredníctvom prehliadača Google, určite si prečítajte tento článok.

Náš tip
eFleet Day 2023: Elektromobily vo flotilách sa stávajú realitou

19.1.2023
Zdroj: Tlačová správa

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+