MojAndroid

Aplikácia FIFA+ umožňuje fanúšikom na štadióne sledovať rozhodnutia videorozhodcov či štatistiky hráčov priamo v ich mobilných zariadeniach, informoval portál Engadget.

Fanúšikovia, ktorí sa dostali na futbalové štadióny v Katare, nemusia prísť o informácie, ku ktorým mali doteraz prístup len diváci pri televíznych obrazovkách.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ESPN FC (@espnfc)

Podľa videa, ktoré sa stalo virálnym na sociálnych sieťach, môžu diváci namieriť fotoaparát svojho smartfónu na hraciu plochu, kde sa im zobrazia funkcie ako sledovanie pohybu hráčov, rýchlosť akou sa v reálnom čase hráč pohybuje, či sledovanie opakovaných záberov z rôznych uhľov pohľadu.

Len pre divákov na štadióne

Tieto vymoženosti sú len bonusom pre divákov na štadióne, ktorí boli častokrát ochudobnení o rôzne štatistiky a zaujímavosti oproti televíznym divákom. Jedným z najväčších bonusov je prezretie si záberov VAR na telefóne a nemusia tak tŕpnuť do poslednej chvíle, ako rozhodca vyhodnotí spornú situáciu.

Aplikacia fifa+
Ukážka aplikácie FIFA+ | Zdroj: fifa.com

Hlavným cieľom FIFA bolo zlepšiť kvalitu zážitku divákov, ktorí si zakúpili vstupenky a prišli podporiť svoj obľúbený tím priamo na štadión. Nie každému sa však aplikácia pozdáva. Stále sa nájdu zástancovia toho, že telefón má byť počas zápasu vo vrecku a divák by sa mal sústrediť na atmosféru priamo na štadióne.

Die offizielle FIFA-App
Die offizielle FIFA-App
Developer: FIFA
Price: Free
  • Die offizielle FIFA-App Screenshot
  • Die offizielle FIFA-App Screenshot
  • Die offizielle FIFA-App Screenshot
  • Die offizielle FIFA-App Screenshot
  • Die offizielle FIFA-App Screenshot
Náš tip
Google má minihru k majstrovstvám sveta vo futbale, ktorú musíte vyskúšať
5.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+