MojAndroid

V nedeľu, 20. novembra, sa oficiálne začali Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare. Napriek všetkým kontroverziám, ktoré tohtoročné majstrovstvá priniesli, už teraz môžeme vidieť nadšenie a podporu fanúšikov po celom svete. A ako poznáme Google, ani ten neostal pozadu. Spoločnosť Google pri takýchto významných udalostiach zvyčajne využíva doodle, špeciálnu animáciu či dokonca hru na domovskej stránke. Ako upozornil portál AndroidPolice.com, tentoraz sa však rozhodli pre niečo zaujímavejšie. Rozhodli sa horlivým fanúšikom darovať celé futbalové ihrisko – minihru, kde fanúšikovia môžu podporiť svoje tímy a hrať proti aktuálnemu protihráčovi.

Zahlasujte v našich anketách a vyhrajte hodnotné ceny:

Samozrejme, rozhodujúce budú góly z ihriska v Katare. Aj tak je to veľmi milé gesto podpory a zároveň krásny spôsob ako ešte o kúsok viac spojiť ľudí naprieč svetom.

Kde hru nájdem?

Väčšinou si Google až tak nepotrpí na špeciálne adaptácie a zostáva pri starej dobrej domovskej stránke. Dnes tomu tak ale nie je. Ak sa budete chcieť hru zahrať, nemusíte ísť priamo na domovskú stránku Googlu ani vyhľadávať nejakú konkrétnu. Stačí ak do hľadáčika zadáte “world cup” alebo “majstrovstvá sveta”, či akúkoľvek inú obmenu týchto výrazov a dostanete sa jednak ku štýlovo prehľadným informáciám o FIFE WC 2022 a aj ku spomínanej hre. V pravej dolnej časti obrazovky zobrazí futbalová lopta v bledomodrom štvorci. Aktivuje sa ťuknutím na futbalovú loptu.

Ide o hru pre jedného hráča s prvkom MMO. Vybrali ste si, ktorú hru hráte, tím a už ostáva len jediné. Hrať. Inak povedané, streliť čo najviac gólov. Má to však jeden háčik. Minihra je funkčná len na mobilných zariadeniach s operačným systémom Android a iOS.

Prehľad majstrovstiev a podrobnosti o hráčoch

Ako sa píše vyššie, okrem hry Google prináša aj podrobné informácie o zápasoch a možnosť prihlásiť sa na odber upozornení, kedy ich obľúbené tímy hrajú proti niektorému z ďalších 31 súťažiacich štátov. Keď v aplikácii Google alebo na domovskej stránke vyhľadávania na webe vyhľadáte napr. “Svetový pohár,” dostanete sa na špeciálne centrum s rôznymi kartami, kde si môžete pozrieť poradie, rozpis zápasov a prebiehajúce zápasy. Tieto karty budú obsahovať informácie o jednotlivých zápasoch, napríklad pravdepodobnosť výhry a kľúčové faktory ovplyvňujúce zápas. Rozbočovač môžete použiť aj na vyhľadávanie konkrétnych hráčov, ich príbehov a míľnikov kariéry.

Futbaloví fanúšikovia si môžu pozrieť aj najdôležitejšie momenty zo zápasov v každodenných súhrnných videách priamo z vyhľadávania. Tieto videá budú k dispozícii od oficiálnych partnerov vysielania a FIFA+. Ak chcete sledovať jednotlivé zápasy v ich priebehu, môžete jednoducho ťuknúť na zápas v centre a pretiahnuť ho na domovskú obrazovku zariadenia so systémom Android, aby ste si tam pripli jeho skóre.

FIFA upgrade v zariadeniach Google

Ak ste si kúpili nové hodinky Pixel Watch alebo akékoľvek iné inteligentné hodinky so systémom Wear OS, môžete pomocou aplikácie Agenda sledovať svoje plány na sledovanie ďalšieho zápasu. Asistent vám tiež môže pomôcť nastaviť pripomenutia na to isté.

Na Chromecaste s Google TV a ďalších inteligentných televízoroch s operačným systémom spoločnosti budú živé zápasy pripnuté na karte For You. Spoločnosť Google potvrdila, že oficiálni vysielatelia budú zápasy majstrovstiev sveta prenášať aj na svojich príslušných kanáloch YouTube.

Taktiež Asistent Google má teraz rozšírenú zbierku futbalových faktov. Stačí, ak poviete: “Uveď mi zaujímavý fakt o futbale.” S asistentom môžete tiež viesť potenciálne zaujímavú konverzáciu o futbale pomocou výziev ako “Máš rád futbal?”, “Je čas na zápas” a “Povedz gól!”

Náš tip
Nový zabijak vlajkových lodí s Androidom? Možno ho predstaví Apple

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+