MojAndroid

Spolu s prístupom na internet boli ľudstvu sprístupnené aj nekonečné vedomosti. Mobil máme stále vo vrecku, alebo v kabelke, takmer pri akejkoľvek príležitosti. Akékoľvek potrebné informácie sú pre nás dostupné na dosah ruky všade, kam siaha signál. Keďže človek je tvor zvedavý, nikoho reálne neprekvapí, že naše vyhľadávania na Googli sú občas vcelku bizarné. Rebríček najlepších podivuhodností za rok 2022 prináša portál Visibility.

“ako vyzerá exkrement medveďa hnedého” a “ako rozoznať tehotenské bruško”

Na vrchole zvláštnych vyhľadávaní prostredníctvom Googlu sa nachádza hneď veľká kuriozita. Pravdepodobne to bolo spôsobené premnožením medveďov, ktoré tento rok Slovákov trápilo. Panika sa ako vždy šírila rýchlo a preto až vyše 700 vyhľadávaní mesačne súviselo s tým, ako identifikovať tohto dravca v lese.

medveď
medveď | Zdroj: Pixabay

Prekvapivo, hneď po medveďoch, približne s rovnakým počtom, sme sa snažili identifikovať tehotné mamičky. Prirodzená zvedavosť ľudí očividne nepozná žiadne hranice.

“ako nájsť film keď neviem názov”

Častým problémom je nájsť nejaký film, či pesničku, keď nepoznáte názov. Pamätáte si fragmenty z deja, alebo textu, ale titul vám z pamäte vypadol. Očividne sa vďaka tomu trápi až 500 ľudí mesačne. Ako riešenie odporúčam vyhľadať isté skupiny na Facebooku, ktoré sa zaoberajú podobnou problematikou. Ako sa hovorí, viac hláv, viac rozumu.

“okuliare pre sliepky”

Prečo a kto by chcel sliepkam dávať okuliare, je ťažké si na prvý pohľad predstaviť. Očividne ale ide o prostriedok proti kanibalizmu. Až 350 ľudí sa ich každý mesiac snažilo zohnať.

okuliare pre sliepky
okuliare pre sliepky | Zdroj: Pixabay

“ako byť single” a “ako zistím či na mňa myslí”

Dlhoročná otázka, s ktorou sa každý deň pohráva mnoho ľudí. Zhodou náhod, ide o rovnaký počet, ako ľudia vyhľadávajúci okuliare pre sliepky. Druhá je skôr opačného charakteru a hľadalo ju tak 200 ľudí mesačne. V roku 2021 Slovákov často zaujímalo aj “ako sa odmilovať.”

“ako zarobiť peniaze bez práce” a “predaj obličky cena”

Život je momentálne značne finančne náročný, ale neodporúčame sa udávať až takými drastickými cestami. Obličku chcelo každomesačne predať až 90 ľudí. Každopádne, v minuloročnom rebríčku figurovalo aj “ako zarobiť peniaze nelegálne,” takže nejde o veľmi prekvapivú správu.

peniaze
peniaze | Zdroj: Pixabay

“prečo mám nedoplatok na dani” a “ako zaspať po pervitíne”

Rozhodnutie, na čo poukazujú zrovna tieto dve vyhľadávania, nechám na čitateľovi. S daňami má problém 80 ľudí mesačne a s pervitínom približne polovica z nich.

“ako zistím že mám otvorené tretie oko”

Istá časť populácie Slovenska je očividne spiritualisticky založená, konkrétne sa jedná o 30 vyhľadávaní každý mesiac. Minulý rok do tejto kategórie patrilo napr. “ako sa naučiť vidieť duchov.”

Rok 2021 bol viditeľne poznačený celosvetovou pandémiou. Ľudia hľadali “Ivermektín pre kone“, “očkovanie alkohol“, “ako sa dostať na Slovensko“, “ako oklamať PCR test“, ale aj “svätá Korona“.

Náš tip
Najčítanejšie recenzie za rok 2022 na MôjAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+