MojAndroid

Komunistická vláda v Číne je podobne ako iné nedemokratické režimy známa svojimi zákazmi a reštrikciami voči svojmu obyvateľstvu. Ten najnovší zákaz mieri podľa serveru CNN na hráčov online hier, ako sú napríklad populárne tituly PUBG a Fortnite. Tí odteraz budú môcť v Číne hrať tento typ hier v rámci všetkých platforiem len po určitý čas denne a v určitú dobu.

PUBG Mobile Infection mode titulka_výsledok

Hranie online hier len jeden a pol hodiny denne

Podľa nového nariadenia sa budú musieť hráči s vekom pod 18 rokov povinne registrovať pod vlastným menom overeným občianskym preukazom, pokiaľ budú chcieť hrať online hry. Následne budú môcť hrať 90 minút denne počas pracovných dní a 180 minút denne počas víkendov a sviatkov. A to len v čase medzi ôsmou hodinou ráno a desiatou hodinou večer. Zároveň budú môcť minúť na hrách mesačne maximálne 26 eur pri vekovej hranici 16 rokov a 52 eur pri vekovej hranici 18 rokov.

Závislosť na hraní hier je podľa WHO skutočný problém

Tento zákaz si dáva za cieľ obmedziť závislosť detí na hraní hier. Aj podľa Medzinárodnej zdravotníckej organizácie (WHO) tento typ závislosti v posledných rokoch narastá. V Číne trávia deti hraním hier doma alebo v počítačových herniach aj niekoľko hodín denne. Vedie to k fyzickým a psychickým problémom, vyčerpaniu a v niektorých extrémnych prípadoch aj k mŕtvici. Mladiství následne nemajú čas na svoje povinnosti a školu. Cieľ zákazu je teda v podstate ušľachtilý, ale jeho radikálna forma bude ešte určite témou diskusií o obmedzovaní slobody.

Náš tip
Traffix: Staňte sa pánom semaforov | Test Android hry
11.11.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+