MojAndroid

Počítačové hry typu Battle Royale sa stali v posledných dvoch rokoch veľmi populárne a pre veľa ľudí aj návykové. Niektorí hráči v hrách ako PUBG alebo Fortnite trávia denne aj niekoľko hodín a v niektorých prípadoch to prejde až do závislosti. Takáto závislosť môže negatívne ovplyvniť život alebo ho dokonca ohroziť. To je aj prípad mladého hráča PUBG o ktorom informuje server Ubergizmo.

 

Nedostatok spánku a potravín

Nemenovaný tínedžer z indického mesta Hajdarabád si pri hraní multiplayerovej online hry PUBG prestal cítiť pravú ruku. To následne viedlo k mŕtvici. Privolaní lekári ako príčinu uviedli trombózu z dôvodu nedostatku spánku, tekutín a potravín. To viedlo k strate váhy. Mladý študent bol okamžite prevezený do nemocnice.

Podľa jeho matky trávil hraním hry a strieľaním protihráčov. Väčšinou si sadol k hre o deviatej večer a s hraním skončil nad ránom okolo štvrtej. V ten čas mal totiž brigádu a roznášal noviny. Pre mladíka ale nakoniec udalosť skončila vďaka lekárom šťastne. Už by mal byť aj prepustený z nemocnice. Tento prípad by mal byť pre mladých hráčov upozornením, že aj zábava sa má robiť s mierou.

V niektorých krajinách zakázaná

Hru PUBG dokonca niektoré štáty celkovo zakázali. Známe sú prípady, kedy sa vláda rozhodla hru PUBG v Nepále úplne zakázať. Neskôr súd musel zákaz zrušiť, lebo vláda nedokázala uviesť dostatočný dôkaz o oprávnenosti zákazu. V Indii je hranie PUBG mobile povolené na šesť hodín.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Svetový pohár v hre Fortnite urobil z detí milionárov

 

8.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+