MojAndroid

Horúčka zvaná PUBG Mobile zasiahla veľmi tvrdo aj Indiu, pretože hra tu dosiahla obrovskú popularitu. Adolescenti ale aj dospelí sú na hre “závislí” a často trávia hodiny a hodiny so svojím telefónom a hraním. Niekedy to vedie až k zanedbávaniu ich štúdia či iných bežných povinnosti. Aj keď sa hranie hier na smartfóne môže zdať ako obdoba iných možností “plytvania časom” (ako napríklad pozeranie televízie a pod.), orgány v Indii do teda vidia inak. Hra bola v niektorých mestách Indie úplne zakázaná (konkrétne ide napr. o mesto Gujarat). Dokonca až 21 študentov bolo za hranie PUBG v týchto mestách zatknutých!

Tencent pripravuje “health” upozornenia

Spoločnosť Tencent (vlastník PUBG) bola, samozrejme, zákazom prekvapená a okamžite vydali vyhlásenie:

PUBG Mobile je hra. Je určená len na zábavu a mala by sa využívať zdravým a zodpovedným spôsobom. V súlade s našou snahou pokračovať v podpore zodpovedných herných návykov pracujeme na zavedení “zdravého” systému v Indii, na podporu vyváženého, zodpovedného hrania, vrátane obmedzenia hracieho času mladistvých hráčov. Preto nás prekvapilo, že mieste úrady v niekoľkých mestách sa rozhodlo hru zabanovať. Pracujeme na pochopení právneho základu takýchto zákazov a dúfame, že budeme môcť viesť s príslušnými orgánmi konštruktívny dialóg, aby sme im vysvetlili naše ciele a aby bol zákaz zrušený. Pre PUBG Mobile hráčov: Chceme vás ubezpečiť, že sme na vašej strane a budeme a snažiť nájsť primerané riešenie.

Tencent momentálne testuje “vyskakovacie” okná, ktoré majú hráčov upozorniť, že hrajú hru už viac ako 2 hodiny, a potom znovu ak hrajú viac ako 4 hodiny. Po 6 hodinách neustáleho hrania sa hra jednoducho uzamkne až do nasledujúceho dňa.

Zatýkanie študentov za hranie “zakázanej” hry je už zrejme naozaj prehnané. Neskôr budú mať kvôli tomu určite problém získať dobré zamestnanie (keďže už svoj register trestov nemajú čistý). Konštruktívne diskusie s hráčskou základňou, developerom a ďalšími zainteresovanými stranami mali byť prvým krokom v celom procese. Zostáva len čakať, či uloženie časového limitu pre hranie hry bude dostatočným dôvodom na zrušenie zákazu.

 

30.3.2019
Zdroj: xda-developers

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+