MojAndroid

PUBG je stále populárnou hrou, ale jej popularita si v Nepále žiaľ vyžiadala daň – hra bola v krajine zabanovaná.

NTA (Nepal Telecommunications Authority) obdržala žiadosť o ban hry od federálnej investigatívnej agentúry krajiny. Podľa riaditeľa NTA, hra PUBG je “návyková pre deti a tínedžerov” a ich rodičia sa sťažujú na fakt, že hra ich údajne rozptyľuje od štúdia a iných povinností. NTA následne nariadila všetkým poskytovateľom internetových služieb v Nepále, mobilným operátorom a poskytovateľom sieťových služieb, aby od včerajšieho dňa blokovali PUBG. Riaditeľ NTA sa k zákazu vyjadruje nasledovne:

Rodičia a školy sa sťažovali, že hra ovplyvňuje ich deti, ich štúdium a deti sa stávajú viac agresívnejšími. Keď sme tento problém konzultovali s psychiatrami, tí sa vyjadrili, že násilie v hre môže skutočne zvýšiť agresivitu aj v reálnom živote.

PUBG Corp. sa k zákazu ich hry ešte nevyjadril

Či videohry spôsobujú agresivitu mladistvých, je už roky diskutovanou témou. Niektorí argumentujú, že násilné činy v hrách s vysokou pravdepodobnosťou spôsobia ich vykonávanie aj v reálnom svete. Iní však tvrdia, že ak je raz človek agresívny, tak jednoducho je a žiadna videohra mu také správanie nespôsobí.

Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+