MojAndroid

Hry typu Battle Royale v posledných dvoch rokoch hýbu trhom hier a hra Fortnite je momentálne určite najpopulárnejšou v tejto kategórii hier. Hra je dokonca dostupná aj pre Android a iOS zariadenia. A tak ako u každej populárnej multiplayerovej hry, aj u Fortnite sa usporiadavajú turnaje pre najlepších hráčov. V New Yorku sa teraz uskutočnil prvý Svetový Pohár v hre Fortnite a najlepší hráči si rozdelili ceny v celkovej hodnote 30 miliónov dolárov.

Víťaz hlavnej ceny je v 16 rokoch milionár

Víťazom hlavného solo turnaja sa stal len 16-ročný Kyle “Bugha” Giersdorf z Pensylvanie. Odniesol si hlavnú cenu v hodnote 3 miliónov dolárov. Ako píše športový komentátor Darren Rovell, tak je to len o 850 tisíc dolárov menej než získal víťaz tenisového turnaja US Open. V turnaji dvojíc zvíťazilo európske duo Emil “Nyhrox” Bergquist Pedersen a David “Aqua” W. Obaja si museli rozdeliť 3-miliónovú výhru. Dvojica, ktorá v tejto kategórii obsadila druhého miesto, si rozdelila 2 milióny dolár. Jeden z dvojice Jaden „Wolfiez“ Ashmanovi z Británie má pritom iba 15 rokov. Finálny deň turnaja sledovalo na Youtube až 9 miliónov ľudí.

Turnaj má aj kritikov

Turnaj si podobne ako iné vysoko dotované e-sports turnaje získal aj svojich kritikov. Tí poukazujú hlavne na príliš vysoké výhry a to hlavne pre mladých hráčov. Nepáči sa im, že hráč počítačových hier zarobí behom pár dní niekoľkonásobne vyššiu sumu než ľudia, ktorí vytvárajú skutočné hodnoty alebo zachraňujú životy. Negatívny vplyv môže mať turnaj aj na ďalších mladých ľudí, pretože budú tráviť ešte viac času za obrazovkami monitorov a displejov hraním hier namiesto reálneho života alebo učenia.

Náš tip
V druhom štvrťroku 2019 stiahli hráči miliardy mobilných hier
30.7.2019
Zdroj: TechCrunch

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.