MojAndroid

Mobilné hry sa vo svete tešia obrovskej obľube. Bodaj by nie, hrať ich môže prakticky každý, kto vlastní mobilný telefón. Posledné informácie hovoria o tom, že v druhom štvrťroku 2019 bolo na svete stiahnutých až 11,2 miliardy mobilných hier. Toto číslo v sebe zahŕňa tituly pre operačný systém Android, ale aj iOS.

Asus ROG Phone 2
Asus ROG Phone II

 

Android jednoznačne vedie

Správa, o ktorej píše portál tech4mag uvádza, že približne 35 percent zo stiahnutého obsahu celosvetovo tvoria hry. Avšak spolu vytvárajú 75-percentné tržby v obchodoch Google Play a App Store. Čo sa počtu stiahnutých hier týka, jednoznačne vedie Android. Stiahnutí z obchodu Google Play bolo až o 265 % viac ako z App Storu od Apple.

Dôvod, prečo bolo viac hier stiahnutých prostredníctvom Android smartfónov je veľmi jednoduchý. Vo svete je tento operačný systém rozšírenejší ako iOS a to znamená aj väčší počet stiahnutí. Najviac stiahnutých hier z obchodu Google Play bolo zaznamenaných v Indii, Brazílii a Indonézii. App Store zase viac dominoval v Číne, USA a Japonsku. Najviac sa darí arkádam a akčným hrám.

PUBG Mobile stále vysoko

Najrýchlejšie rastúcimi hrami v poslednom období boli Stack Ball, Traffic Run a Crowd City. Najvyššiu pozíciu v priemernom mesačnom počte používateľov si aj naďalej drží PUBG Mobile. Táto hra nedávno dostala aj svoju odľahčenú PUBG Mobile Lite verziu, avšak zatiaľ je k dispozícii len v Indii. PUBG Mobile sa však darí aj finančne a pravidelne sa umiestňuje v TOP 10 najlepšie zarábajúcich hier.

Verzia: 1.0.37
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.0.37
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.6.6
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.3.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Obchod Play naďalej stráca na App Store, v prvej polovici roka zarobil až o 80 % menej
29.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+