MojAndroid

O PUBG Mobile Lite sa toho už napísalo veľa. Hra bola očakávaná hlavne v radoch používateľov so smartfónmi, ktoré nemajú dostatočný výkon na hranie klasickej verzie. Odľahčená verzia populárnej hry sa teraz objavila v obchode Google Play. Informoval o tom web XDA Developers. Na Slovensku si ju však zatiaľ nestiahnete. K dispozícii je momentálne len pre používateľov v Indii.

S príchodom PUBG Mobile Lite majú tak možnosť hrať hru viacerí používatelia. Aj tí, ktorí si nemôžu dovoliť drahšie zariadenie, na ktorom beží PUBG Mobile plynule. Lite verzia je optimalizovaná pre zariadenia s nižším výkonom, ktoré majú menšiu operačnú pamäť a tiež menšie úložisko.

Menej náročná na úložisko, výkon aj RAM

Po nainštalovaní zoberie používateľovi približne 400 MB dát, zatiaľ čo plná verzia okolo dvoch gigabajtov. Tiež je navrhnutá tak, aby fungovala na smartfónoch aj s menej ako 2 GB RAM. Mapy v hre sú menšie a z lietadla nevyskočí 100 hráčov, ale len 60. Jedna hra bude kvôli tomu trvať približne 10 minút oproti 25 – 30 pri klasickej verzii.

Pokiaľ by ste chceli hru vyskúšať, zatiaľ máte smolu. V Google Play ju síce vyhľadáte, no zobrazí sa hláška, že hra je s vaším zariadením nekompatibilná. Nezostáva nám nič iné, len dúfať, že sa vývojár rozhodne hru sprístupniť aj pre ostatné trhy.

Verzia: 0.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.12.0
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 0.3.3
Pôvodná cena: 6,49 €
Aktuálna cena: Zdarma
26.7.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+