MojAndroid

Dlho očakávaný akčný online herný titul Call of Duty Mobile tento týždeň oficiálne dorazil do obchodu Google Play a konkurenčného App Store. Legendárnu hernú sériu vydavateľa Activision previedlo do mobilnej podoby čínske herné štúdio Tencent Games. Hra má výbornú svižnú grafiku, veľa herných módov, dobré ovládanie a funguje aj na starších smartfónoch. Bude to ale stačiť v konkurencii PUBG Mobile a Fortnite?

Call of Duty 1-1 úvod

Dá sa hrať aj bez in-app nákupov

Hra je v obchode Google Play bezplatná. Obsahuje síce platby priamo v aplikácii, ktorými si môžete nakúpiť veľa bonusových vecí, ale v podstate nie sú nutné pre hranie hry. Inštalácia si vypýta viac ako 1,5 GB miesta na vašom Android smartfóne. Po nainštalovaní jej budete musieť ešte povoliť prístup k súborom v zariadení a k mikrofónu. Po spustení hry sa pripojíte na server a už iba vyplníte svoje meno (ID).

Call of Duty ovládanie

Ovládanie pochopíte okamžite

Nasleduje tutoriál, ktorý vám vysvetlí jednotlivé položky v menu, typy herných módov, vylepšovanie postavy, respektíve zbraní a hlavne ovládanie hry v samotných bojoch. Na výber je viacero možností dotykového ovládania a rozloženia tlačidiel. Najpodstatnejšie ale je, či si vyberiete automatickú alebo manuálnu streľbu. Presná streľba je základom hry. Ovládanie je ľahko návykové a zvyknete si naň už po pár minútach.

Plynulá grafika aj na starších zariadeniach

V hre je viacero herných módov ako klasický deathmatch, kde proti sebe stoja dve mužstvá zložené z piatich hráčov alebo dokonca populárny mód Battle Royale (PUBG, Fornite). V ňom sa proti sebe postaví až 100 hráčov na uzavretom bojisku. Hra sa opiera o súčasné moderné vojenské prvky a zbrane. Podstatou väčšiny herných módov je poraziť konkurenčný tím, ktorého členovia sú na radare označení červenou farbou.

K dispozícii máte rôzne typy pištolí, útočných pušiek, odstreľovacích pušiek alebo granátov. Grafika hry je výborná a plná detailov. Čo je ale najdôležitejšie, tak je skutočne plynulá. Bez problémov si hru zahrajete aj na starších smartfónoch, ako je napríklad Samsung Galaxy Note 4 z roku 2014.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
2.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+