MojAndroid

Mobile World Congress je ako najväčšia svetová výstava mobilných technológií veľkou príležitosťou na predstavenie nových modelov rôznych značiek. Nie všetci ju však využívajú. Napríklad OnePlus ju využil na to, aby upútal pozornosť verejnosti na ich prvý 5G smartfón.

Demo, ktoré veľa neprezradilo

Značka OnePlus chce nepochybne kráčať s dobou. Rok 2019 nastolil nový trend, ktorým je 5G pripojenie. Nechcú tak zaostať ani v tomto. Na MWC v Barcelone ukázali prvé demo toho, ako si predstavujú koncept 5G smartfónu, ktorý by niesol meno značky. Samotné demo toho neukazovalo zrovna veľa. Jediné, čo demonštrovalo, bolo sťahovanie hry cez novú rýchlu sieť pripojenia.

Koncept demonštrujúci 5G pripojenie disponuje pomer strán displeja 21:9
Koncept demonštrujúci 5G pripojenie disponuje pomer strán displeja 21:9

Displej vyzerá sľubne

Hoci koncept veľa neprezradil, o jednej veci sa rozhodne dá diskutovať. Je ňou displej, ktorý mal v jeho prípade pomer strán 21:9. Okrem toho, že je veľmi natiahnutý neponúka ani žiadny výrez. Výrezu sa v prípade značky v minulosti nevyhli modely 6 a 6T, možno sa mu tentokrát OnePlus vyhne.

V histórii modelov OnePlus sme sa ešte nestretli s takým, ktorý by mal vyššie rozlíšenie než Full HD+. V prípade konceptu z výstavy je ale možné, že sa bude jednať o niečo kvalitnejšie, a teda displej s rozlíšením 2K+ (alebo aj Quad HD+). Isté zatiaľ je, že najbližší predstavený model bude poháňať Snapdragon 855 a bude disponovať novým 5G pripojením. Kúpiť sa však bude dať “len LTE verzia”.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Pošlite do OnePlus vlastný nápad na novú funkciu OxygenOS a vyhrajte pútavé odmeny!
Náš tip
Unikli prvé fotografie pripravovaného modelu spoločnosti OnePlus. Pozeráme sa na OnePlus 7?
27.2.2019
Zdroj: GSM Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+