MojAndroid

Aktualizácia operačných systémov na Android 14 pokračuje. Po nadstavbe ColorOS 14 od OPPO ich nasleduje aj ďalšia čínska značka OnePlus. Po niekoľkých kolách beta verzií sa konečne rozhodli vydať aj oficiálnu aktualizáciu, aj keď zatiaľ iba pre jeden model. OxygenOS 14 nateraz dostane OnePlus 11. Aj tento update bude dostupný ako prvý pre beta testerov, ale postupne sa dostane medzi všetkých užívateľov. Informuje o tom internetový portál AndroidAuthority.

OnePlus 11
OnePlus 11 | Zdroj: GSMArena.com

Novinky prichádzajúce s OxygenOS 14

Medzi najpodstatnejšiu zmenu patrí tzv. Fluid Cloud. Dostupný je v podobe widgetu, ktorý viete umiestniť na domovskej obrazovke vášho smartfónu. Umožňuje používateľom rýchlo a ľahko pristupovať k najdôležitejším informáciám, ako sú dátum, čas, počasie a stav batérie. Pokiaľ máte zariadenie pripojené k OnePlus účtu, budete si môcť Fluid Cloud zálohovať medzi viacerými zariadeniami. Výrobca pridal odporúčania aj pre iné widgety. Patria tam animácie na vizualizácie emisií uhlíka, ktorým sa vyhnete chôdzou namiesto jazdy autom.

nové funkcie OxygenOS 14 | Zdroj: OnePlus

Mimo toho sa aktualizácia veľmi nelíši od ColorOS 14. Zariadenie ostáva pri téme Aquamorphic Design, vylepšili sa zvukové notifikácie a vyzváňacie tóny. OnePlus ešte pridal funkciu na prenos obsahu medzi aplikáciami a zariadeniami. Pokúša sa aj o zlepšenie stability systému, rýchlosti spúšťania aplikácií a plynulosti animácií. Zmenila sa správa povolení pre fotografie a videá, resp. nastavili obmedzený prístup aplikácií k týmto zložkám. Taktiež pribudla funkcia, ktorá dokáže oddeliť viacero predmetov na fotografii od pozadia.

Aktualizácie konkurencie

Stredná trieda od japonského giganta Sony dostáva aktualizáciu na Android 14. Najnovší operačný systém však ešte predtým dostal tento Sony smartfón. Vlajková loď od spoločnosti Huawei dostáva novú aktualizáciu, tak ako aj tri lacné telefóny značky Samsung. A toto sú potvrdené Samsung smartfóny, ktoré ešte dostanú aktualizáciu na Android 14 a grafické rozhranie One UI 6.0.

Náš tip
Stredná trieda od Sony dostáva aktualizáciu na Android 14
17.11.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+