MojAndroid

Vlajková loď OnePlus 11 by mala v týchto dňoch dostávať aktualizáciu softvéru s najnovšou verziou nadstavby OxygenOS. Podľa portálu GizmoChina vylepšuje v prvom rade už taj výborný fotoaparát tohto modelu.

Teleobjektív OnePlus 11 dostáva podporu 32 megapixelov

Aktualizácia má označenie OxygenOS 13 A.10. Vylepšuje stabilitu systému opravou známych problémov a zlepšuje používateľský komfort rozšírením kompatibility pripojení Bluetooth a Wi-Fi. Zároveň aktualizácia pridáva podporu 32 MP fotografií pre teleobjektív, čo umožní používateľom konečne využiť potenciál tohto snímača fotoaparátu naplno.

OnePlus 11
OnePlus 11 | Zdroj: GSMArena.com

Aktualizácia OxygenOS 13 A.10 tiež rieši chybu, ktorá súvisela so zoznamom aplikácií v systéme. Zoznam aplikácií rovnako prešiel estetickými zmenami, čo má za následok jeho minimalistickejší vzhľad. Riadok často používaných aplikácií je teraz od zvyšku aplikácií viditeľnejšie oddelený. Taktiež je konečne plne zobrazený názov mesta vo widgete Hodiny. Spolu s týmito menšími opravami prináša aktualizácia aj aprílovú bezpečnostnú záplatu.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si ju môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia > Systém > Aktualizácia softvéru. Pred inštaláciou aktualizácie sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Zároveň odporúčame byť pripojený k bezplatnej Wi-Fi, aby ste si ušetrili dáta z mobilného paušálu.

Aktualizuje aj konkurencia

Zahanbiť sa nenechá ani Xiaomi s aktualizáciami svojich modelov na nadstavbu MIUI 14. Napríklad bol aktualizovaný tri roky starý vlajkový model Xiaomi Mi 10 na systém Android 13 a MUI 14. Nokia zase pustila aktualizáciu na Android 13 pre modely Nokia G11 a Nokia G21. Spoločnosť Huawei zase aktualizovala vlajkový model Huawei P40 Pro.

Náš tip
Toto je TOP 10 Android aplikácií, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (5/2023)
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
17.5.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+