MojAndroid

Pixely od spoločnosti Google sa už tradične môžu pochváliť dlhou softvérovu podporou. Aj v ich prípade však nie je podpora nekonečná. Svoju poslednú aktualizáciu softvéru teraz dostávajú podľa portálu 9to5Google smartfóny Google Pixel 4 a 4 XL.

Poslednou systémovou aktualizáciou série Google Pixel 4 bol Android 13

Séria Google Pixel 4 bola uvedená na trh v roku 2019. Odvtedy dostala tri roky mesačných bezpečnostných aktualizácií a vylepšení špecifických pre Pixel. Posledná systémová aktualizácia bola minulý rok v auguste na operačný systém Android 13. V prípade vlajkových smartfónov Google Pixel vydáva spoločnosť Google tradične jednu poslednú bezpečnostnú aktualizáciu štvrťroka po uplynutí mesačných aktualizácií.

Google Pixel 4 system
Google Pixel 4 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Séria Pixel 4 je na tom rovnako. Aktualizácia prináša vylepšené zabezpečenie v rámci februárovej bezpečnostnej záplaty systému Android. Podľa označenia firmvéru TP1A neprináša aktualizácia vylepšenia beta verzie Androidu 13 QPR1. Tá bola vydaná v decembri a má označenie firmvéru TQ1A.

Dostupnosť aktualizácie by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme ju môžete aj manuálne pomocou nástroja Android Flash Tool a inštalačných súborov ( Factory ImageOTA pre Pixel 4/ Factory ImageOTA pre Pixel 4 XL). Neskúseným používateľom to však neodporúčame. Pred inštaláciou sa tiež určite ubezpečte, že máte batériu nabitú na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie u konkurenčných výrobcov

Spoločnosť Samsung bude aktualizovať svoje smartfóny na novú verziu grafického rozhrania One UI 5.1. Obľúbený smartfón značky OnePlus dostal zase nedávno aktualizáciu na Android 13 spolu s používateľskou nadstavbou OxygenOS 13. Rovnaký prípad je aj Huawei nova 9Xiaomi 12T Pro dostal tento týždeň systém Android 13 a nadstavbu MIUI 14. A toto je plán aktualizácií na Android 13 a nadstavbu ColorOS 13 v prípade smartfónov od výrobcu OPPO.

Náš tip
Disney+ odstránila epizódu Simpsonovcov. Aký mala dôvod?

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
9.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+