MojAndroid

Smartfón OnePlus Nord 2T patril minulý rok vo svete k najobľúbenejším modelom strednej triedy. Jeho majiteľov určite poteší, že bola pre neho tento týždeň spustená aktualizácia na systém Android 13. Informáciu priniesol portál GSMArena.

Android 13 a nadstavba OxygenOS 13 prinášajú zmeny v dizajne, ovládaní a aj zabezpečení

OnePlus Nord 2T bol predstavený minulý rok v máji a od výroby využíval systém Android 12 s nadstavbou OxygenOS 12. Tá rovnako ako systém teraz v novej aktualizácii softvéru povýšila na verziu OxygenOS 13. Súčasťou je aj decembrová bezpečnostná záplata. Aktualizácia má označenie firmvéru CPH2401_11.C.23 a momentálne je dostupná na ázijskom trhu.

OnePlus Nord 2T | Zdroj: OnePlus.com

OxygenOS 13 prináša smartfónu nový tzv. Aquamorfný dizajn prostredia. Pribudli aj väčšie priečinky pre aplikácie, nový bočný panel s nástrojmi alebo lepšie ovládanie médií. Zaujímavá je funkcia automatickej pixelizácie pre snímky obrazovky chatu. Systém dokáže identifikovať a automaticky rozmazať profilové obrázky a mená na snímke obrazovky chatu, aby ochránil vaše súkromie.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky notifikáciou. Ak sa tak nestane, tak si jej dostupnosť môžete overiť aj manuálne v nastaveniach  Pred inštaláciou sa však uistite, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity. Odporúčame byť tiež pripojený k bezplatnej Wi-Fi sieti, aby ste ušetrili svoje mobilné dáta.

Aktualizácie u konkurencie

Spoločnosť Samsung nedávno aktualizovala na Android 13 tablet Samsung Galaxy Tab A8. Výrobca OPPO zverejnil plán aktualizácií na Android 13 spolu s grafickým rozhraním ColorOS 13. Realme aktualizuje na najnovší operačný systém Android 13 niekoľko modelov. Na záver spomenieme, že poznáme zoznam Motorola smartfónov, ktorých majitelia sa môžu tešiť na príchod veľkej softvérovej aktualizácie.

Náš tip
Xiaomi 11T Pro dostáva Android 13 s nadstavbou MIUI 14
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
13.1.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+