MojAndroid

Spoločnosť Xiaomi je posledný mesiac veľmi aktívna v aktualizáciách svojich zariadení na systém Android 13 a nadstavbu MIUI 14. Ďalším modelom v poradí je teraz vlajkový smartfón Xiaomi 12T Pro. Informáciu priniesol portál GizmoChina.

Aktualizácia pre Xiaomi 12T Pro je už dostupná v Európe

Keď minulý rok prišiel Xiaomi 12T Pro na trh, bolo to príliš skoro, aby mohol mať predinštalovaný systém Android 13. Ten teraz získava spolu s nadstavbou MIUI 14 v rámci európskych krajín vrátane Islandu. Najnovšia aktualizácia má označenie firmvéru V14.0.6.0.TLFEUXM. Súčasťou aktualizácie je aj staršia decembrová bezpečnostná záplata.

Xiaomi 12T
Xiaomi 12T Pro | Zdroj: Xiaomi

Pre smartfón je to prvá systémová aktualizácia. Okrem nej má dostať ešte ďalšie dve systémové aktualizácie Androidu a tri roky bezpečnostných záplat. Aktualizácia prináša množstvo zlepšení v personalizácií používateľského prostredia. K dispozícii sú aj tzv. Super ikony, ktoré dodajú vašej ploche nový vzhľad. Priečinky na domovskej obrazovke zase zvýraznia aplikácie, ktoré najviac potrebujete, vďaka čomu ich máte rýchlejšie po ruke.

Aktualizáciu by vám mal systém oznámiť automaticky. Samozrejme si môžete vyhľadať aj manuálne v sekcii Nastavenia >> Informácie o telefóne >> Prepnite „logo MIUI“ >> Skontrolujte aktualizácie alebo ju nainštalovať cez aplikáciu MIUI Downloader. Pred inštaláciou sa ubezpečte, že máte batériu smartfónu nabitú aspoň na 70 % jej kapacity.

Aktualizácie u konkurencie

Spoločnosť Samsung bude aktualizovať svoje smartfóny na novú verziu grafického rozhrania One UI 5.1. Obľúbený smartfón značky OnePlus dostal zase nedávno aktualizáciu na Android 13 spolu s používateľskou nadstavbou OxygenOS 13. Rovnaký prípad je aj Huawei nova 9 . A poto je plán aktualizácií na Android 13 a nadstavbu ColorOS 13 v prípade smartfónov od výrobcu OPPO.

Náš tip
Tieto platené Android aplikácie a hry si teraz môžete stiahnuť úplne zadarmo

Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
7.2.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+