MojAndroid

Google si dáva obzvlášť záležať na tom, aby boli aplikácie pridávané do Obchodu Play naozaj bezpečné. Áno, nie vždy je v boji proti škodlivým aplikáciam aj úspešný, no postupne nastavuje opatrenia, ktoré počet týchto aplikácií zredukuje na minimum.

Google to už neodkladá

Americký internetový a technologický gigant pred pár dňami oznámil, že už budúci týždeň začne odstraňovať z Obchodu Play všetky aplikácie, ktoré si vyžadujú povolenie prístupu k SMS a hovorom. Podľa vyjadrenia ide hlavne o súkromie používateľov. A spoločnosti na ňom, zdá sa, v poslednej dobe záleží. Preto bude odstraňovanie nekompromisné. Malo by zaručiť, že sa k vašim údajom o hovoroch a správach nedostane nikto, kto to nepotrebuje.

Zrušenie prístupu k správam SMS a hovorom je krokom ku zväčšeniu súkromia používateľov
Zrušenie prístupu k správam SMS a hovorom je krokom ku zväčšeniu súkromia používateľov

Vývojári majú len dve možnosti

Určite si kladiete otázku, čo urobia všetci vývojári tých aplikácií, ktoré prístup v minulosti vyžadovali. Možnosti sú v tomto prípade dve. Tou prvou je opätovné uverejnenie aplikácie s tým, že už povolenie vyžadovať nebude. Druhá možnosť je tu pre tých, ktorí prístup k SMS a hovorom naozaj potrebujú. Pre nich si Google pripravil špeciálny formulár, ktorý je potrebné vyplniť na základe určených pravidiel.

Čas majú dotknuté aplikácie a ich vývojári až do 9. marca, takže medzitým môžu vykonať potrebné úpravy. Uvidíme, aký úspešný bude tento krok spoločnosti Google.

Ďalšie články k téme:

Náš tip
Obchod Play oslavuje 10 rokov – zaujímavé fakty, ktoré ste možno nevedeli
Náš tip
Obchod Play zarába na jedno zariadenie desaťnásobne menej ako App Store
17.1.2019
Zdroj: Phone Arena

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+