MojAndroid

Je jednoznačné, že Google Play obchod je oveľa lepší, ako bol Android Market, ktorý sme tu mali pred pár rokmi. Oproti konkurentovi v podobe App Store, ktorý prevádzkuje Apple, je ale stále miesto na zlepšenie. Tržby v prepočte na jedno zariadenie sú až desaťkrát menšie.

Náš tip
Obchod Play prekonáva v počte stiahnutí Apple App Store. Po stránke zárobkov stráca

Náš tip
Obchod Play mal o 145% viac nainštalovaných aplikácií ako AppStore | Q4 2017

Výsledok je jednoznačný

Podľa priskumu Morgan Stanley Research, App Store zarobil 4x viac z predaja hier a aplikácií. Keď to prepočítame na tržby na jedno zariadenie, je to až 10x viac. V prvom kvartáli 2018 App Store dosiahol priemernú tržbu 0,44 USD na jedno stiahnutie, zatiaľ čo Obchod Play iba 0,10 USD. V prípade, ak zoberieme do úvahy jednotlivé zariadenia, tržby z jedného zariadenia v App Store dostihali 5,08 USD, zatiaľ čo v Obchode Play iba 0,47 USD.

App Store zaznamenal obrovský nárast tržieb

Za posledné 4 roky zaznamenal Apple nárast v tržbách až o 119 % z ich App Store. Obchod Play taktiež zaznamenal nárast, no ten sa pohybuje len okolo 14 % za rovnaké obdobie. Apple má veľkú výhodu v tom, že systém je uzavretý a funguje len na malom množstve zariadení, zatiaľ čo na Androide bežia stovky smartfónov rôznych výrobcov.

Už ste si kúpili nejakú aplikáciu z Obchodu Play?

Loading ... Loading ...

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+