Je jednoznačné, že Google Play obchod je oveľa lepší, ako bol Android Market, ktorý sme tu mali pred pár rokmi. Oproti konkurentovi v podobe App Store, ktorý prevádzkuje Apple, je ale stále miesto na zlepšenie. Tržby v prepočte na jedno zariadenie sú až desaťkrát menšie.
Výsledok je jednoznačný
Podľa priskumu Morgan Stanley Research, App Store zarobil 4x viac z predaja hier a aplikácií. Keď to prepočítame na tržby na jedno zariadenie, je to až 10x viac. V prvom kvartáli 2018 App Store dosiahol priemernú tržbu 0,44 USD na jedno stiahnutie, zatiaľ čo Obchod Play iba 0,10 USD. V prípade, ak zoberieme do úvahy jednotlivé zariadenia, tržby z jedného zariadenia v App Store dostihali 5,08 USD, zatiaľ čo v Obchode Play iba 0,47 USD.
App Store zaznamenal obrovský nárast tržieb
Za posledné 4 roky zaznamenal Apple nárast v tržbách až o 119 % z ich App Store. Obchod Play taktiež zaznamenal nárast, no ten sa pohybuje len okolo 14 % za rovnaké obdobie. Apple má veľkú výhodu v tom, že systém je uzavretý a funguje len na malom množstve zariadení, zatiaľ čo na Androide bežia stovky smartfónov rôznych výrobcov.

Je všeobecne známe, že užívatelia iOS sú ochotní platiť za aplikácie viac ako iní. Aj preto sú v AppStore často platené aj také aplikácie, ktoré sú na Androide zadarmo.
Kto denne používa obe platformy už dávno vie, že GooglePlay prekonáva AppStore; ponúka viac aplikácií, narozdiel od iOS nie je problém ich lokalizácia do slovenčiny, skrátka je z čoho vyberať. Naviac má výrazne lepšie vyhľadávanie a je prehľadnejší.
ale je tam ja ovela viac bordelu, pretoze kontrola google je nijaka.
Mozes mi prosim povedat nejaky priklad platenych ios appiek ktore su zadarmo na androide? (ked nejake najdes este sa pozri ci v tej free apke nie su reklamy)
Lokalizacia appky je zalezitost vyvojara nie platformy.
Mne sa vyhladava rovnako dobre na ios alebo androide, ale toto je vec vkusu a toho ako comu sadne.
Bavme sa o konkretnych veciach ktore sa daju aj dokazat.
Konkrétne veci? OK:
– na iPade nemám kalkulačku, lebo Apple si povedal, že ju nepotrebujem; v AppStore mi ponúka buď samé platené kalkulačky s cenou 2-3€, alebo niekoľko free (s reklamou) s dizajnom 10 rokov dozadu a veľkosťou 50+MB; lokalizovaná nie je ani jedna.
Na Androide si môžem vyberať z desiatok appiek, 90% z nich sú zadarmo, majú material dizajn a niektoré sú aj bez reklám. Platené stoja polovicu toho čo na iOS.
– platené vs. zadarmo appky – práve o tom to je, o možnosti voľby. Na androide si už roky môžem vybrať free appku s reklamou, ak ju chcem používať bez reklamy, môžem si ju kúpiť. Na AppStore je appiek s takouto možnosťou ako šafránu…
– k tomu vyhľadávaniu – ak urobím chybu v jednom písmenku názvu appky, ktorú chcem vyhľadať, AppStore ma neopraví a nenájde ju. GooglePlay zobrazuje názvy appiek už pri písaní a aj keď sa seknem v dvoch písmenách, okamžite ma opraví a nájde správnu appku.
Naviac na androide viem vyhľadávať osobitne v appkách, hrách, knihách, hudbe, filmoch… AppStore? Ani omylom, prehľadáva naraz všetko a ponúka mi skladby keď hľadám appku/hru.
– porovnaj si hodnotenie aplikácií na AppStore a GooglePlay; na androide je oveľa viac recenzií, lepšie hodnotenie užívateľmi, je to prehľadnejšie
– a k tej lokalizácii: jasné že je to záležitosť vývojára, ale súvisí to aj so samotnou platformou – keďže iOS používa 10x menej ľudí, vývojári nemajú takú motiváciu riešiť preklady ako na androide.
Výsledok? Na androide je problém nájsť známejšiu appku, ktorá by nebola slovensky/česky. Na iOS je to pravý opak.
1) tak toto je tazky fail a sprostost nemat kalkuklacku na ipad.
Osobne by som si nejaku kupil aj ked by som nadaval na apple.50mb..? nuz na kalkulacku vela ale zase sa nezblaznim ked to potrebujem casto pouzivat.
A prosimta, naco chces lokalizovanu kalkulacku? cisla su cisla :O
2) vyvojari teraz tlacia apple do toho aby ponukal tazkvane dema na appky.Bez reklam atd ale casovo obmedzene, clovek si vyskusa fullku na den a rozhodne sa .
Inac ked clovek kupi appku da sa vratit.
No mne sa zda ze je tych apiek na moj vkus vela, neznasam reklamy v appkach a odmietam ich pouzivat, nemam ani jednu radsej si ju kupim alebo nepouzivam.Ale to som zase ja a nie ty takze ti to vobec nic neriesi.
3) to stym preklikom nieje pravda napisal som weatheer prave a naslo mi appky na pocasie.
A to vyhladavanie po kategoriach mas takto neviem ci som ta dobre pochopil…prehladavat mozes kategorie listovanim…
Nemozes vyhladavat slovo v kategoriach.
Tomuto ale nerozumiem preco by som mal chciet…kliknem na vyhladavnie napisem calculator a je mi uplne jedno v akej kategorii to je.
4) ano videl a bol tam samy plac o tom ako to nejde na ich starej rachotine atd…problem v malo hodnoteniach u appstore u teba mozno je ze nevidis anglicke ale len po slovensky.A ano asi slovaci menej hodnotia appky.
5) k lokalizacii: Po anglicky viem a preferujem radsej ju ako cz/sk dovod je jednoduchy…..je to univerzalnejsie, nemam problem ako u slovenciny obcas kde rozmyslam nad blbym prekladom ze co to chcel autor vlastne povedat.Dokonca neviem ovladat ani slovensky windows :( v tomto som idiot.
Je super ze si si dal takuto pracu to rozpisat.Konecne rozumny a inteligentny clovek na mojandroid ktory vie svoj problem popisat a nenadava len tak, lebo apple.
Parki: jedna vec…skusal som android tablety a ipad a neviem ako to je mozne ale android tablety su strasne take meh…mic moc.Zato android na mobile je uplna parada.Nechapem tomu…je vela android userov co maju telefon android a ipad k tomu.. co je sakra usmevne :D
Tú záhadu s tabletmi nechápem ani ja. Tiež som skúsil viacero android tabletov a skončil som pri iPade – výkonovo prekonáva všetky hi-end tablety s androidom a pritom stojí polovicu.
A k tomu má výborný displej s bezkonkurenčným jasom (neoceniteľné pri čítaní / hraní v záhrade).
Ale v mobile by som iOS nezniesol :-D
Čo sa týka lokalizácie – mne angličtina nerobí problém, ale rodičom už áno. Skús im vysvetliť, že to na čo boli zvyknutí a rozumeli tomu, teraz vyzerá inak a v slovenčine to nie je a (zrejme) ani nebude…
No stlacim c a drzim chviločku a ono vyskoci volba a tam si vyberiem normalne č znak.