MojAndroid

Aplikácie sú naozaj nevyhnutnou súčasťou každého početného mobilného ekosystému. Štatistiky z dielne AppAnnie sú nekompromisné a hovoria o jasnej dominancii Android aplikácií. Výsledky sú pomerne zaujímavé. Po stránke nainštalovaných aplikácií vedie s vysokým náskokom Obchod Play. Po stránke zárobkov zasa obchod AppStore.

Náš tip
Obchod Play začal oficiálne ponúkať audioknihy! [AKTUALIZOVANÉ]

Obchod Play vs. AppStore

Štatistický súbor obsahuje nainštalované aplikácie za štvrtý kvartál minulého roka. Finálne číslo sa v rámci Obchodu Play vyšplhalo na 19 miliárd aplikácií, čo je o 145% viac ako má obchod AppStore za rovnaké obdobie. Ide tak vôbec o najúspešnejší kvartál v rámci tejto aktivity pre spoločnosť Google.

Iný príbeh je to však po stránke zárobkov za dané aplikácie. V tejto štatistike sa karta obrátila a vedie ju obchod AppStore. Za štvrtý kvartál vyzbieral celkovo až 11,5 miliardy dolárov. To je dvojnásobok toho, čo dokázal vyzbierať Obchod Play. Je však všeobecne známym faktom, že používatelia ekosystému Apple sú ochotní za aplikácie platiť viac ako v prípade operačného systému Android.

Náš tip
Obchod Play začína zobrazovať hodnotenia aplikácií na základe ich popularity
Obchod Play dominoval po stránke nainštalovaných aplikácií. AppStore následne po stránke zárobkov.

Veľkú rolu v prípade oboch štatistík majú aj rozvojové trhy ako Brazília, India či Indonézia. Medzi najpopulárnejšie aplikácie v Obchode Play následne patrili tie z kategórie Financie, Hry či Personalizácia. Aké aplikácie ste preferovali na vašom smartfóne? Ste ochotní za aplikácie zaplatiť poplatok alebo uprednostňujete skôr bezplatnú alternatívu? Vaše otázky a postrehy nám môžete napísať do diskusie pod článkom.

Zdroj: androidcentral

26.1.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+