MojAndroid

Nie všetky milióny aplikácií, ktoré sa v obchode Google Play nachádzajú, sú kvalitné (prekvapenie!). Reč pritom nie je len o obsahu či grafike. S množstvom aplikácií, ktoré denne do Google Play pribúdajú, sem putuje aj softvér, ktorý nemusí vynikať práve najvyššou kvalitou. Neporiadne aplikácie vám môžu narobiť nepríjemnosti so smartfónom, napríklad v podobe rýchlejšieho vybíjania batérie. A to je ten “príjemnejší prípad”.

Náš tip
Zabráňte Službám Google Play nadmerne vybíjať batériu

Kvalitné tituly budú mať prednosť

Google sa však rozhodol, že takéto aplikácie nebude podporovať a príde do obchodu Play s novým algoritmom. Ten sa má postarať o to, aby sa menej kvalitné aplikácie nedostávali na vrchol vyhľadávania. Vo všeobecnosti je tento krok mierený na používateľov a vývojári tak môžu mať chvíľu hlavu v smútku. Google totiž nezverejnil pravidlá, ako tento algoritmus bude fungovať a tiež nehovorí, čo všetko berie do úvahy. Google však na svojom blogu ponúka developerom užitočné rady.

Výhody budú pre nás všetkých

Nuž, bude otázkou času, aby sme si vedeli overiť, ako toto snaženie Google vyšlo. V každom prípade, vidno, že Google na obchode stále pracuje a záleží mu aj na používateľskej skúsenosti.

Náš tip
Google spustil novú stránku pre vývojárov. Vzdeláva o bezpečnosti aplikácií

Zo zaujímavosti, v obchode Play sa objavilo v priebehu rokov aj niekoľko škodlivých aplikácií. Google preto pripravil nový nástroj na detekciu škodlivých aplikácií.

Zdroj: Engadget.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+