Zlyhávajú vám niektoré aplikácie? Google prináša riešenie

Obchod Play, ktorý patrí spoločnosti Google, je jednou z neoddeliteľných súčastí Android zariadení. Obsahuje množstvo aplikácií a hier, ktoré si môžete zakúpiť, prípadne stiahnuť zadarmo. Mnoho aplikácií však má problém s tým, že v jednej chvíli zamrzne a musí sa vynútene vypnúť. Google teraz zavádza novinku, ktorá dokáže tomuto padaniu predísť, informuje AndroidPolice.

V zmenách, ktoré čakajú Obchod Play sa po novom objaví aj systém, ktorý upozorní používateľov problémovej aplikácie na jej najnovšiu aktualizáciu. Tá môže vyriešiť problém neustáleho padania. Prvýkrát sme sa o tejto novinke dozvedeli už v novembri minulého roka, no práve teraz o spustení funkcie informoval Google na svojom blogu.

Určite poznáte pocit, keď používate svoj smartfón a aplikácia zamrzne a na vás vyskočí okno so správou o nútenom zatvorení. Aj preto sa rozhodol Google zakročiť a zlepšiť tak celkový používateľský zážitok všetkých používateľov Android zariadení. Po novom im má systém oznámiť, že pre problémovú aplikáciu existuje jej nová verzia, ktorá pravdepodobne dokáže vyriešiť problémy s neustálym vypínaním.

upozornenie obchod play
Takto má vyzerať upozornenie | Zdroj: AndroidPolice

Vyskočiť má na vás kontextové okno, ktoré informuje o novej aktualizácii aplikácie. Ako to vyzerá si môžete pozrieť na snímke obrazovky vyššie. Ak sa pýtate, kedy túto aktualizáciu Google prinesie, to nám zatiaľ nikto nevie povedať. Oficiálne dátumy ani nič podobné zatiaľ Google verejnosti neoznámil. Hovorí sa však, že na túto novinku už nebudeme dlho čakať. Týkať sa má zariadení využívajúcich systém Android 7.0 a vyššie.

Nemá sa tak stať hneď pri prvej poruche aplikácie

Spoločnosť uviedla, že v tomto prípade využije určité prahové hodnoty, ktoré keď sa prekročia, príde používateľom spomínané upozornenie. Taktiež testuje, koľkokrát sa môže výzva zobraziť konkrétnemu používateľovi, ktorý odmietne aplikáciu hneď aktualizovať.

Fungovanie novej funkcie má platiť len pre aplikácie nainštalované priamo z Obchodu Play. Ak máte aplikácie nainštalované aj z obchodov s aplikáciami tretích strán, tu si musíte prípadné aktualizácie kontrolovať sami. Google tak chce docieliť, aby ste si aplikácie sťahovali len prostredníctvom Obchodu Play, čo je pre vás bezpečnejšie ako využívať iné zdroje.

Náš tip
Čo týždeň dal: Prehľad najdôležitejších technologických noviniek