Nová funkcia Google Play využíva AI. K čomu slúži?

Google sa už nejaký čas venuje umelej inteligencii a jej implementácii do systémov, služieb alebo aplikácií. Spoločnosť pred nedávnom predstavila aj svoj nový projekt Gemini, ktorý by mal byť podobný známej platforme ChatGPT a odpovedať na rôzne druhy otázok. Teraz však firma prichádza s novým projektom navrhnutým pre platformu Google Play. Informácie poskytol portál AndroidPolice.

Umelá inteligencia na platforme Google Play

Na sociálnej sieti X (Twitter) používateľ AssembleDebug zverejnil príspevok so screenshotom novej umelej inteligencie na Google Play. Pri inštalovaní aplikácie sa pod tlačidlom na spustenie sťahovania zobrazí nové okno s podrobnosťami a popisom základných funkcií, ktoré daná aplikácia ponúka. Spoločnosť v správe podotkla, že všetky poskytnuté informácie sú vygenerované umelou inteligenciou.

Podľa informácii zo zdroja je novinka dostupná len pre obmedzený počet používateľov, ktorí pravdepodobne testujú jej funkčnosť a pravdivosť generovaných informácií. Google doposiaľ nezverejnil žiadne správy o predpokladanom dátume zverejnenia funkcie. Americký gigant sa už dlhšiu dobu zaoberá podobnými vymoženosťami, ktoré sú založené na umelej inteligencii.

Začiatkom roka firma testovala na Obchode Play ďalší typ AI, ktorá slúžila na získavanie odozvy od používateľov a odpovedanie na bežné otázky ohľadom aplikácií. Okrem tohto projektu sa zameriava aj na populárny systém pre automobily, Android Auto.

Google Play tmavý režim
Obchod Play – tmavý režim

Do tejto funkcie sa taktiež koncom roka podarilo pridať umelú inteligenciu, ktorá automaticky zosumarizuje všetky podstatné správy počas šoférovania. Jej úlohou je obmedziť zbytočné rozptýlenie vodiča. Umelá inteligencia sa pomaly stáva súčasťou nášho každodenného života a predpokladáme, že Google v budúcnosti ešte príde s novými nápadmi na jej použitie.

Náš tip
Máte Xiaomi smartfón? Skontrolujte, či nemáte dostupnú veľkú aktualizáciu