MojAndroid

Obchod Google Play dlhé roky umožňuje inštalovať aplikácie na vaše Android zariadenie na diaľku z iných zariadení. Môžete sa napríklad prihlásiť do Google Play z jeho webového rozhrania v internetovom prehliadači notebooku a nainštalovať aplikáciu do Android smartfónu alebo tabletu. Podľa portálu SamMobile teraz obchod Google Play pridáva aj opačnú možnosť.

Možnosť odinštalovať aplikácie na diaľku je multiplatformová

Po novom vám teraz systém umožní aj odinštalovať aplikácie z jedného z vašich Android zariadení na diaľku pomocou iných zariadení. Môžete napríklad otvoriť Obchod Play na svojom smartfóne a odinštalovať aplikáciu z tabletu, smart hodiniek alebo smart televízora. Nová funkcia prichádza ako súčasť najnovšej verzie obchodu Google Play s označením v38.8,  ktorú spoločnosť Google distribuuje postupne vo vlnách.

Google Play G Space
Obchod Google Play v rámci G Space | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Podľa spoločnosti Google bude táto funkcia dostupná pre automobily, PC, smartfóny, TV a nositeľné zariadenia. Znamená to, že aplikácie z ktorejkoľvek z týchto platforiem budete môcť odinštalovať na diaľku. K novej funkcii sa dostanete, keď prejdete v Nastaveniach do sekcie Spravovať aplikácie a zariadenia > Spravovať (Manage apps & devices > Manage).

Následne v tejto sekcii kliknite na položku „✓ Toto zariadenie ( This device)“, kde uvidíte zariadenia spravované s vašim Google účtom. Potom vyberiete zariadenie, z ktorého chcete odinštalovať aplikácie. Obchod Google Play vám následne zobrazí aplikácie nainštalované v tomto zariadení. Ak nejakú z nich chcete odinštalovať, tak pri nej kliknite na ikonu odstránenia a výberom možnosti Odinštalovať ju odstránite z vybraného zariadenia.

Náš tip
Rýchla SIM od UPC: Toto je ponuka, ktorá sa naozaj oplatí
21.12.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+