MojAndroid

Minulý týždeň Google oznámil, že premenuje svojho chatbota Bard na Gemini, čo bol doteraz len názov AI modulu, ktorý ho poháňal. Popritom americký gigant oznámil spustenie premenovaného chatbota pre  systém Android a iOS, no iba v USA a v anglickom jazyku. Podľa portálu SamMobile sa však v priebehu niekoľkých dní rozšíri dostupnosť Gemini na smartfóny s Androidom vo viacerých krajinách.

Dostupnosť Gemini v Európe prekvapila

Pred niekoľkými dňami Jack Krawczyk, ktorý vedie vývoj Gemini, povedal, že AI bude dostupný v Afrike, Ázii, Tichomorí, Latinskej Amerike a Severnej Amerike. Prekvapivo je Gemini už tento týždeň k dispozícii aj na Android smartfónoch v Ázii a Európe. Viacerí používatelia v Ázii a Európe to totiž potvrdzujú.

Recenzia Samsung Galaxy S23
Na Samsung Galaxy S23 s už predtým podarilo neoficiálne spustiť Gemini | Zdroj: Milan Menšík

Niektorým používateľom smartfónov Samsung Galaxy S23 v Európe sa už dokonca predtým podarilo nainštalovať a spustiť chatbota Gemini z APK súboru. Nefungovalo im však spustenie pomocou dlhého podržania tlačidla napájania. Určite tak ocenia jeho oficiálne uvoľnenie na starom kontinente.

Gemini si so smart domácnosťou zatiaľ neporadí

Sklamaním však môže byť, že Gemini v súčasnosti oproti Google Asistentovi nie je tak bohatý na funkcie v súvislosti so smart domácnosťou. Google však tvrdí, že nepretržite pracuje na tom, aby priniesol tieto chýbajúce funkcie aj do chatbota. Gemini je však oproti Google Asistentovi oveľa schopnejší porozumieť prirodzenému jazyku a konverzáciám.

Google Bard s Gemini Pro
Google Bard s Gemini Pro | Zdroj: Google

Je tiež vedomý kontextu, čo znamená, že môže viesť konverzácie s používateľmi a zapamätať si kontext. Ide tak o priamu konkurenciu pre ChatGPT. V porovnaní s Google Asistentom má tiež novšie používateľské rozhranie. Predpokladá sa, že práve Gemini bude v budúcnosti priamou náhradou Google Asistenta a predinštalovaný  v Android smartfónoch.

Náš tip
Huawei a China Mobile dosiahli významný míľnik v oblasti dopravy a 5G
13.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+