MojAndroid

Spoločnosť Huawei hlási nové pokroky v sieťovej technológií 5G-A. Vďaka spolupráci so spoločnosťou China Mobile testovali, ako funguje piata generácia mobilnej siete vo vozidlách. Testovanie sa odohrávalo v Pudongu v Šanghaji. Cieľom bolo zistiť ako 5G-A funguje na cestách, ako informoval Huaweicentral. Testovanie sa zameriavalo na kritériá, ako sú cesty, sieť, cloudová prevádzka, mapovanie, grafika a mnoho ďalšieho. Je to prvý krát čo internet prináša do vozidiel platformy na ovládanie cloudu, vysokokvalitné mapy s presnými detailmi, okolo 21 kamier a ďalšie vybavenie.

Kamerová analýza ciest
Kamerová analýza ciest | Zdroj: Huaweicentral

Technológia, ktorá môže eliminovať dopravné nehody a zlepšiť bezpečnosť na cestách

Čínski technologickí výrobcovia testovali aj správy V2X prostredníctvom novej mobilnej siete. V2X je typ komunikačného systému medzi vozidlom a akoukoľvek inou entitou, ktorá môže byť vozidlom ovplyvňovaná. Celková rýchlosť prenosu dát je v 99 percentách nižšia ako 20 milisekúnd. Hlavným dôvodom testovania vozidiel cez internet prostredníctvom technológie 5G-A je eliminácia rizika dopravných nehôd. Mala by prispievať k zlepšeniu bezpečnosti cestných a inteligentných vozidiel na cestách.

S pomocou funkcie cestného snímania, ktoré ponúka informácie o dopravných nehodách a priestupkoch chodcov v reálnom čase, sa spoločnosť Huawei a ďalší technologickí výrobcovia rozhodli o snahu zvýšiť efektivitu cestnej premávky. Ďalšie výhody zahŕňajú lepšie možnosti pre nahrávanie a sťahovanie údajov a udržateľné sieťové operácie s veľkou šírkou pásma.

Náš tip
Takto vyzerá mobilné bankovníctvo budúcnosti v podaní Tatra banky

12.2.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+