MojAndroid

Väčšiny služieb na internete sa v posledných dvoch rokoch v dôsledku ekonomickej krízy nevyhlo zvyšovanie cien predplatného.  Zmeny v cene predplatného sa teraz dotkli aj balíku firemných cloudových nástrojov Google Workspace. Pre vašu organizáciu by mali začať platiť od 5. marca 2024.

Čo je Google Workspace?

Google Workspace, ktorý bol pôvodne nazývaný ako G Suite, má umožniť pokročilejšiu spoluprácu medzi používateľmi Google služieb. V podstate združuje bežné aplikácie (Gmail, Kalendár, Disk, Dokumenty, Tabuľky, Prezentácie, Meet, Chat, atď.), ale s pokročilejšími funkciami a vzájomným previazaním. Primárne je využitie zamerané na firemnú klientelu, ale môžu ho využívať aj jednotlivci.

Google Workspace je optimalizovaný aj pre tablety | Zdroj: Google

Ako sa zmenia ceny predplatného?

Cena predplatného bude automaticky aktualizovaná od 5. marca 2024 pre nasledujúce prípady. Ceny predplatného flexibilnej tarify v Google Workspace sa zvýšia nasledovne:

  • balík Business Starter zvýši cenu zo 6 dolárov na 7 dolárov (6,50 €)
  • balík Business Standard zvýši cenu z 12 na 14,40 dolárov (11 €)
  • balík Business Plus zvýši cenu z 18 na 21,60 dolárov (16,50 €)

Pre ušetrenie sa tak oplatí prejsť na ročné predplatné, aby ste získali najnižšiu cenu za mesiac na používateľa. Ceny predplatného Google Workspace budú v jednotlivých regiónoch aktualizované tak, aby odrážali zmeny výmenných kurzov. Ak máte ročné predplatné na dobu určitú, tak príslušné zmeny cien sa neprejavia, kým sa vaše predplatné neskončí. Na zmenu cien potom Google upozornení najmenej 30 dní pred koncom zaplateného predplatného.

Náš tip
Ktorý smartfón fotí najlepšie? Slepý test od MKBHD má nečakaného víťaza

18.1.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+