MojAndroid

Spoločnosť Nothing nedávno uviedla na trh svoj druhý smartfón, Nothing Phone 2, čo je piaty produkt v ich sérii. Za posledné tri roky spoločnosť zaplnila jedinečnú medzeru na technologickom trhu a ponúka špecifický dizajn zariadenia za rozumnú cenu. Generálny riaditeľ spoločnosti Nothing, Carl Pei, sa však veľmi snaží vyhnúť tomu, aby bol zaškatuľkovaný ako lacná značka, informuje AndroidPolice.

V snahe rozšíriť dosah spoločnosti oznámil novú podznačku s názvom CMF by Nothing. Urobil tak vo videu o výsledkoch z 2. štvrťroka. Cieľom tejto spoločnosti je zamerať sa na technológiu priateľskú k peňaženkám zákazníkov.

Podľa Pei-a zdieľa CMF by Nothing rovnakú DNA ako produkty Nothing, pričom kladie dôraz na dizajn a používateľskú skúsenosť. Charakteristickým znakom CMF je však jeho jedinečná dizajnová filozofia a cenová stratégia. Generálny riaditeľ chce, aby boli zariadenia CMF „nadčasové“, s úrovňou kvality, ktorá sa v ich cenovej kategórii ťažko hľadá. Cieľom je prilákať viac kupujúcich k značke Nothing ako takej.

Nothing Phone (2)
Nothing phone (2) | Zdroj: GSMArena.com

Značka CMF by Nothing nie je úplnou novinkou. Ochranná známka s rovnakým názvom bola zaregistrovaná už v júni v kategórii smart hodiniek v zozname certifikácie Bureau of Indian Standards.

Význam zostáva záhadou

Čo sa týka významu „CMF“, stále neexistuje žiadne oficiálne potvrdenie. Samotný Pei sa spýtal na svojom Twitteri používateľov, čo si myslia, že sa skrýva za touto skratkou. Zatiaľ na to však nikto neprišiel a musíme sa na oficiálne odhalenie názvu ešte počkať. Mnohí špekulovali, že to v preklade znamená „Color, Material, Finish“, čo zobrazuje kľúčový aspekt dizajnu zameraného na estetiku a identitu produktu.

Vzhľadom na históriu ochrannej známky sa vydanie inteligentných hodiniek pod značkou CMF zdá veľmi pravdepodobné. Vyrábať však môžu aj iné produkty, ako napríklad cenovo výhodné slúchadlá, domáce smart zariadenia alebo power banky. Bez ohľadu na špecifiká, snaha spoločnosti Nothing o poskytovanie prémiových technológií za konkurencieschopné ceny naďalej otriasa trhom.

Náš tip
Samsung Galaxy Watch6 vs Galaxy Watch5: akých zmien sa dočkáme?

4.8.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+