MojAndroid

Spoločnosť HMD Global, ktorá má na starosti značku Nokia, nedávno ohlásila, že na najnovší Android 13 aktualizuje päť svojich modelov. Pôjde konkrétnejšie o smartfóny Nokia XR20 5G, Nokia G50 5G, Nokia G11 Plus, Nokia X20 5G a Nokia X10 5G. Nová verzia operačného systému už prichádza na dva z uvádzaných telefónov. Ktoré to sú? Informácie priniesol portál GizmoChina.

Na modely Nokia X10 5G a Nokia X20 5G prichádza Android 13

Najnovší operačný systém Android 13 prichádza na dve lacnejšie zariadenia Nokia X10 5G (firmvér V3.270) a Nokia X20 5G (firmvér V3.360). Update so sebou nesie i novembrovú bezpečnostnú záplatu a systém s množstvom nových funkcií. Aktualizácia je vypúšťaná postupne, čiže na jej dostupnosť si možno budete musieť nejaký ten deň ešte počkať.

Nokia X20
Nokia X20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Stále však platí, že si dostupnosť updatu môžete skontrolovať manuálne v nastaveniach. Sťahovaný balík by mal mať veľkosť 2,34 GB, preto by bolo dobré ho sťahovať prostredníctvom Wi-Fi siete. Veríme, že HMD Global, respektíve Nokia už onedlho vypustí aktualizáciu na Android 13 aj pre ďalšie v úvode spomínané smartfóny.

Nokia X20
Nokia X20 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Aktualizácie u konkurencie

Poznáme zoznam smartfónov značky Nokia, ktoré dostanú aktualizáciu na operačný systém Android 13. Čínska spoločnosť Huawei aktualizovala niekoľko obľúbených telefónov. Vieme taktiež, ktoré modely od giganta Xiaomi už nedostanú žiaden update. Na našom webe nájdete i rozpis Honor smartfónov, ktoré získajú update na najnovšiu verziu používateľskej nadstavby MagicOS 7.0. Na záver ešte spomenieme, že Android 13 je už dostupný aj pre sériu OnePlus 8.

Náš tip
Vianoce 2022: Veľký výber najlepších smartfónov pod stromček

8.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+