MojAndroid

Operačný systém Android 13 je tu už od augusta tohto roka a najväčším výrobcom sa už podarilo aktualizovať naň viacero svojich modelov. Zväčša išlo o aktuálne a minuloročné vlajkové lode. Ak vlastníte zariadenie od Nokia, informácie v tomto článku by vás mohli zaujímať. Nájdete tu totiž zoznam modelov, ktoré dostanú aktualizáciu. Téme sa venoval portál 91mobiles.com.

Nokia mala byť výrobcom, ktorý mal ísť príkladom s množstvom aj tempom aktualizovania svojich modelov, no nie je k tomu tak. Na aktuálneho lídra v tejto oblasti, spoločnosť Samsung, jednoducho nemá. To ale neznamená, že modely tohto výrobcu nedostávajú aktualizácie.

Nokia smartfóny, ktoré by mali dostať aktualizáciu na Android 13

  • Nokia X10 5G
  • Nokia X20 5G
  • Nokia XR20 5G
  • Nokia X30 5G
  • Nokia G11 Plus
  • Nokia G50 5G
  • Nokia G60 5G

V tomto zozname chýbajú niektoré novšie modely, ako napríklad Nokia C31, Nokia G60 5G či X30 5G, ktoré boli predstavené na IFA 2022 v Berlíne, ktorého sme sa zúčastnili aj my. Tieto modely Android 13 dostanú tiež, výrobca to uviedol už dávnejšie.

Nokia X30
Nokia X30 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Spoločnosť zároveň potvrdila, že už ukončila sériu aktualizácií na systém Android 12. To znamená, že ak váš telefón aktualizáciu nedostal, už ju ani nedostane. Jednoducho mu skončila podpora, minimálne z pohľadu aktualizácií operačného systému. Nejakú tú bezpečnostnú aktualizáciu možno ešte dostane.

Aktualizuje aj konkurencia

Najaktívnejším výrobcom v aktualizovaní svojich modelov je Samsung. Aktualizáciu dostali všetky aktuálne aj staršie vlajkové lode a výrobca teraz aktualizuje strednú triedu či najlacnejšie modely. Aktualizuje však aj konkurencia. V prvom rade samozrejme vlajkové lode. Na najnovšom systéme už beží napríklad vivo X80 ProXiaomi 12 Pro či Realme GT 2 Pro. Takisto aj vlajkové modely od Sony a ďalšie.

Náš tip
Prvá SMS oslavuje 30 rokov. Google zavádza šifrovanie správ pre skupinové čety
Android Aktualizácie
Chceš získať najnovšie info o aktualizácii pre tvoj Android? Zadaj názov zariadenia a zadarmo ti pošleme nový článok priamo na email.
Nenašlo sa žiadne zariadenie. Skúste zmeniť vyhľadávaný výraz.
5.12.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+