MojAndroid

Anketa NAY Android Roka 2020 sa pomaly blíži do finále. Aj vy môžete hlasovať za vaše obľúbené Androidy hneď v šiestich kategóriách. Okrem toho, že takto zvýšite šancu na výhru vášho favorita, máte aj vy šancu vyhrať niektorú z množstva cien.

Tento rok sme si pre vás nachystali hlavnú cenu Samsung Galaxy S20 FE a ďalšie hodnotné ceny. Stačí, keď sa zúčastníte hlasovania na stránke AndroidRoka.sk a dáte hlas vášmu favoritovi!

Aby sa vám rozhodovalo jednoduchšie, postupne si predstavíme všetky súťažné kategórie. Dnes prišla na rad kategória Smart hodinky a náramky.

Fitbit Sense

FItbit Sense sú najpokročilejšie zdravotné hodinky populárneho amerického výrobcu fitness príslušenstva. Ako úplne prvé hodinky na svete ponúkajú senzor elektrodermálnej aktivity (EDA). Ten pomáha k lepšiemu zvládaniu stresu. To ale nie je všetko. Hodinky vám dokážu zmerať EKG.

Fitbit Sense

Bohužiaľ na to bude potrebná na Slovensku certifikácia, čo znamená, že nateraz bude funkcia vypnutá. To platí aj pre všetky ostatné smart hodinky, ktoré sú schopné merať EKG. Výbornou funkciou je aj senzor pre meranie teploty tela. Výdrž batérie je približne 6 dní.

GARMIN tacticx Delta

GARMIN tacticx Delta sú autentické GPS taktické hodinky, ktoré spĺňajú vojenské štandardy MIL-STD-810. Skvelá kombinácia taktických funkcií a najlepších tréningových nástrojov pre každého vojaka. Výbornou funkciou je maskovací režim, ktorý deaktivuje všetky zdieľania polohy a bezdrôtovú komunikáciu.

Zárukou odolnosti a kvality sú aj použité materiály. Kupolovité sklíčko zo zafírového kryštálu je vysokoodolné voči poškrabaniu. Nerezová luneta hodiniek je ošetrená extrémne odolnou DLC povrchovou úpravou. Telo hodiniek je vyrobené z polyméru vystuženého vláknami. Zadný kryt je z nerezu ošetreného PVD úpravou. Farebný MIP displej má 1,4 palcov a rozlíšenie 280 x 280 pixelov. Poteší vodeodolnosť 10 ATM.

Tieto odolné hodinky ponúkajú pokročilé fyziologické a športové metriky, ktoré vďaka pokročilému manažmentu batérie dokážete reálne využívať dlhšie ako kedykoľvek predtým. Počas bežného dňa využijete smart notifikácie z vášho telefónu, bezkontaktné platby Garmin Pay, alebo prehrávač hudby integrovaný priamo v hodinkách (vrátane služby Spotify). Samozrejmosťou je offline mapa.

Honor Magic Watch 2

Značka Honor, ktorá je u nás známa hlavne smartfónmi, má vo svojom portfóliu aj smart hodinky. Na slovenský trh tento rok priniesla nový model Honor MagicWatch 2. Pre zákazníkov budú zaujímavé vďaka 14-dennej výdrži batérie, čipsetu Kirin A1, technológiám na monitorovanie športových aktivít a zdravia, prispôsobiteľným ciferníkom a štyrom druhom remienkov.

Honor MagicWatch

S cieľom podnietiť fitness štýl, podporujú hodinky 15 režimov cvičenia vrátane 8 outdoorových a 7 indoorových športov. Používateľ si môže vybrať rôzne režimy od behu, turistiky, bicyklovania či triatlonu až po plávanie vo vnútornom bazéne, voľný tréning či cvičenie na veslovacom trenažéri.

Honor MagicWatch

Hodinky sledujú váš srdcový tep a zaznamenávajú SWOLF skóre, vzdialenosť, rýchlosť a spálené kalórie aj vo vode, a to vďaka odolnosti voči vode 5 ATM. Všetky údaje o vašom zdraví sa synchronizujú s predinštalovanou aplikáciou Huawei Health.

Honor MagicWatch 2 umožňujú vďaka rozhraniu Bluetooth uskutočňovať a prijímať hovory prostredníctvom slúchadiel alebo vstavanému reproduktoru a mikrofónu aj zo vzdialenosti 50 metrov od vášho telefónu. Na displeji sa po prepojení s telefónom zobrazia upozornenia z SMS správ, e-mailov či kalendára.

Honor MagicWatch 2 ciferník

K dispozícii sú aj vstavané aplikácie vrátane počasia, budíka, časovača, nájdenia vášho telefónu a mnoho iných. Honor MagicWatch 2 má vnútornú pamäť s veľkosťou 4 GB, z čoho 2 GB môžu byť využité na ukladanie hudby. Hodinky zobrazujú všetky spomínané údaje na 1,39-palcovom AMOLED dotykovom displeji. Honor MagicWatch 2 sú k dispozícii vo veľkostiach 46 mm a 42 mm.

Huawei Watch GT 2 Pro

Huawei Watch GT 2 Pro sú smart hodinky, ktoré už na prvý pohľad upútajú zafírovým sklíčkom, ktoré je na stupnici tvrdosti vyššie ako klasické sklá používané pre displeje smartfónov či smart hodiniek. To znamená, že je podstatne odolnejšie voči škrabancom.

Huawei Watch GT 2 Pro balenie

Pre športovcov je k dispozícii viac ako 100 tréningových režimov. Z tých najnovších spomenieme napríklad lyžovanie, beh na lyžiach, snowboardovanie či golf. Každý športový režim dokáže monitorovať množstvo parametrov. Pri lyžovaní je to napríklad priemerná rýchlosť, vzdialenosť, dráha, klesanie, maximálny sklon, srdcová frekvencia, nasýtenie krvi kyslíkom a podobne.

Snímač srdcového tepu prešiel oproti predošlej generácii vylepšením a je opäť o niečo presnejší. Hodinky tiež podporujú monitorovanie srdcového rytmu v reálnom čase pri rôznych športových aktivitách. Nechýba ani akcelerometer, gyroskop, geomagnetický snímač,snímač okolitého svetla, snímač tlaku a samozrejme GPS.

Huawei Watch GT 2 Pro

Okrúhly AMOLED displej s rozlíšením 454 x 454 pixelov zobrazí notifikácie zo smartfónu alebo športové režimy. Batéria s kapacitou 455 mAh zabezpečí výdrž 14 dní a určite poteší aj bezdrôtové nabíjanie. Plavci ocenia vodoodolnosť 5 ATM.

Nivy Watch

Nivy Watch sú smart hodinky vyrobené slovenskou firmou Resco a určené pre podnikové prostredie. Spoločnosť Resco uvádza, že operačný systém postavený na Androide optimalizovala pre zlepšenie výdrže batérie, jednoduché používanie a zamedzenie rozptyľovania pozornosti zamestnancov, ktorí hodinky nosia.

Zozbierané dáta z hodiniek je možné cez štandardizované systémy spracovávať na rôzne analytické účely, ako aj na monitorovanie a vyhodnocovanie pracovných úloh. Okrem toho je cez hodinky možné sledovať polohu a aktivity zamestnancov, respektíve kolegov. K dispozícii je široká škála možných využití, nakoľko tie sa môžu reálne líšiť firmu od firmy.

Napríklad je tu možné pridať systém pre sledovanie dochádzky, systém pre priamu komunikáciu medzi firmou a zamestnancom alebo systém na sledovaniu času stráveného pracovnými aktivitami. Siahnuť je možné po monitorovaní stresu a dlhodobého zdravotného stavu zamestnancov. Dáta je pritom možné zbierať aj v anonymizovanej podobe, tak aby to celé bolo v súlade s požiadavkami GDRP.

Zaujímavou možnosťou v kontexte týchto dní nového koronavírusu COVID-19 môže byť využívanie systému sledovania polohy na dodržiavanie bezpečných rozostupov medzi zamestnancami. Zjednodušene povedané, NIVY Watch pre firmy predstavujú nástroj pre optimalizáciu svojich procesov a efektívnejšie využívanie ľudských zdrojov.

Samsung Galaxy Watch 3

Najnovšia generácia smart hodiniek Samsungu je oficiálnym doplnkom k smartfónovej rodine Samsung Galaxy Note 20, no skvelo bude pasovať k prakticky ľubovoľnému smartfónu. Ide o štýlový prémiový model, ktorý zaujme obľúbenou otočnou lunetou, moderným podaním klasického štýlu a hlavne svojou výbavou.

Samsung Galaxy Watch3 (2)

V porovnaní s pôvodným modelom Galaxy Watch je najnovšia generácia o 14% tenšia, 8% menšia a 15% ľahšia. Tieto tri aspekty sa majú podpísať na tom, že ani celodenné používanie žiadnym spôsobom neobmedzí prirodzený komfort. Hodinky síce majú kompaktný dizajn, no súčasne dostali väčší 1,2-palcový respektíve 1,4-palcový displej.

Hodinky umožňujú individuálne zvoliť ciferník podľa vášho oblečenia vďaka algoritmu výberu farieb My Style. Postup je jednoduchý. Spárovaným smartfónom si odfotíte svoje aktuálne oblečenie a aplikácia vám v priebehu niekoľkých sekúnd cez farebné vzory upraví ciferník vašich hodiniek. S digitálnou podobou ciferníka svojich hodiniek sa môžete do sýta vyhrať. Cez aplikácie Galaxy Store a Galaxy Wearable je k dispozícii viac ako 80 000 pripravených prevedení.

Okrem toho je k dispozícii široký záber monitorovania pre rôzne metriky spojené so športovaním a zdravotným stavom. Či už ide o komplexnú analýzu pre bežcov, meranie maximálnej rýchlosti spotreby kyslíka (VO2 max), 120 domácich tréningov alebo spánkového manažéra. Samozrejmosťou je dátum a čas, stav počasia pre aktuálny alebo nasledujúci deň, pripomienky, stav batérie, zdravotné a fitnes údaje či sledovanie úrovne stresu.

Hodinky majú vodoodolnosť 5 ATM, čo určite poteší každého plavca. Zo senzorov stačí spomenúť akcelerometer, gyro senzor, barometer, snímač srdcového tepu, ECG alebo senzor svetla. Konektivitu zabezpečuje LTE, Bluetooth® 5.0, Wi-Fi b/g/n, NFC . Pre navigáciu poslúži navigačný systém A-GPS, GLONASS, alebo Beidou.

Xiaomi Mi SmartBand 5

Oproti predošlej generácii priniesol Xiaomi Mi SmartBand 5 viditeľné väčší AMOLED displej s uhlopriečkou 1,1 palcov a rozlíšenie 126 x 294 pixelov. Displej by mal byť dobré viditeľný aj na priamom slnku vďaka svietivosti 450 nitov. O 20 % väčší a jemnejší displej umožní zobrazenie animovaných tém pre zobrazenie hodín.

xiaomi mi band 5

Už teraz je k dispozícii viac ako 100 vzhľadov, ktoré odkazujú napríklad na populárne anime seriály Neon Genesis EvangelionCase ClosedHatsune Miku alebo SpongeBob SquarePants. Telo má vodoodolnosť 5 ATM pre povrchové plávanie. Viditeľnou zmenou oproti minulej generácii je magnetické nabíjanie smart náramku. Odpadá tak otravné vyberanie tela náramku zo silikónového remienka u predošlých generácií.

Xiaomi Mi Band 5 farby

Rýchly procesor umožní presnejšie meranie 11 športových aktivít alebo menštruačného cyklu žien. Funkcia PAI (Personal Activity Intelligence) vám nahradí osobného trénera. Monitor spánku umožní aj meranie vašej REM fázy a prítomný barometer zase meranie nadmorskej výšky. PPG senzor tepu srdca by mal byť o 50 % presnejší oproti predošlej generácii. Používateľ bude môcť vzdialené ovládať fotoaparát v smartfóne. Výdrž na jedno nabitie je slušných 14 dní.

Čo môžete vyhrať v ankete NAY Android Roka 2020?

V ankete NAY Android Roka 2020 môžete vďaka svojmu hlasu vyhrať až 20 cien. Hlavnou cenou je smartfón Samsung Galaxy S20 FE, ktorú venuje generálny partner NAY a.s..

Okrem neho sú však v hre aj ďalšie hodnotné ceny. Každý hlasujúci má šancu získať aj smartfóny Poco X3Motorola moto g9 plusTCL 10LAlcatel 1S, robotický vysávač iRobot Roomba Combo, herný headset Creative SXFI Gamer, smart náramok Xiaomi Mi Band 5, či zvukový adaptér BT-W3 od Creative.

Ako môžete zvýšiť svoje šance na výhru?

Hoci sa každý hlasujúci môže zapojiť iba raz, tí najaktívnejší majú možnosť výrazne zvýšiť svoje šance na výhru. Aj tento rok je totiž možné pozvať do ankety vašich známych, za čo vás patrične odmeníme. Všetci tí hlasujúci, ktorí do ankety pozvú aspoň piatich ďalších priateľov alebo známych, sú zaradení do žrebovania o 5x licenciu ESET Mobile Security a 5x doživotnú licenciu navigácie Sygic.

Ten hlasujúci, ktorý do ankety pozve najviac kamarátov, automaticky vyhráva smartfón CAT S42. Známych môžete do ankety pozývať prostredníctvom vášho účtu na stránke AndroidRoka.sk.

Smartfóny v súťaži chráni ESET Mobile Security & Antivirus

ESET Mobile Security Antivirus
ESET Mobile Security Antivirus
Developer: ESET
Price: Free
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot
 • ESET Mobile Security Antivirus Screenshot

Spotify: Vlastnú titulnú fotku playlistov nastavíte aj z mobilu

11.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+