MojAndroid

Spoločnosť Samsung je dlhé roky najpredávanejším výrobcom smartfónov na svete. V minulom štvrťroku ju však z tejto pozície podľa portálu AndroidHeadlines zosadil konkurenčný americký Apple.

Samsung spadol z trónu aj napriek uvedeniu vlajkovej série Galaxy S23

Portál sa opiera o štatistiku výskumnej spoločnosti StatCounter. Samsung mal v januári tohto roku 27,09 % podiel na globálnom trhu so smartfónmi. Vo februári a marci to bolo 26,75 % a 27,1 %. Na druhej strane spoločnosť Apple získala v týchto mesiacoch podiel 27,6 %, 27,1 % a 28,42 %, Ako môžete vidieť, tak výrobca smartfónov Apple iPhone bol vo všetkých troch mesiacoch pred juhokórejským výrobcom.

Samsung Galaxy S23 | Zdroj: Milan Menšík

Je to trochu prekvapivé, pretože Samsung predstavil začiatkom roku svoje tohtoročné vlajkové smartfóny Samsung Galaxy S23, Galaxy S23+ a Galaxy S23 Ultra. Konkurenčný Apple má pritom svoje vlajkové modely série Apple iPhone 14 na trhu od jesene, takže to už nie sú žiadne novinky. Na druhú stranu predaje Samsungu vždy ťahali skôr lacnejšie modely a novinky strednej triedy Galaxy A34 a Galaxy A54 boli predstavené až v marci.

Zároveň bol nedávno predstavený aj lacný smartfón Samsung Galaxy A14. Dá predpokladať, že sa tieto modely na predajoch Samsungu prejavia výraznejšie až v 2, štvrťroku. Apple a Samsung v prvom štvrťroku získali spoločne až 54 % trhu. Na 3.mieste sa umiestnila čínska spoločnosť Xiaomi, ktorá mala v marci podiel 12,17 %. Za ňou skončili s jednocifernými podielmi ďalší výrobcovia z Činy – OPPO, vivo a Huawei.

Náš tip
Ako dosiahnuť to, aby vám smartfón vydržal čo najdlhšie? Držte sa týchto rád
5.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+