MojAndroid

V tomto článku vám zhrnieme niekoľko základných informácií o Android aplikáciách od slovenských vývojárov, ktoré prišli do obchodu za posledný mesiac, prípadne sme ich v tomto mesiaci objavili a napísali vám o nich na našom webe. Ide o sériu článkov, ktorú ste mohli vídať v našom Android magazíne minulý rok a veríme, že si nájde svojich priaznivcov aj vo svojej online podobe. Tu sú nové slovenské aplikácie pre Android.

Sygic Travel

Slovenská firma Sygic minulý mesiac obohatila portfólio svojich produktov o novú aplikáciu Sygic Travel. Jej cieľom je úplne zmeniť zážitok z cestovania. Zákazníkom ponúka pomoc v každom štádiu ich cesty: hľadanie inšpirácií, plánovanie, rezervovanie, ale aj prispôsobenie celej dovolenky konkrétnym potrebám. Používatelia môžu priamo prostredníctvom aplikácie uskutočniť prieskum, naplánovať si cestu a zarezervovať všetko potrebné. Aplikácia umožňuje dokonca spracovať platby.

„Sygic je skvelým spoločníkom na cestách, pretože našich zákazníkov sprevádza na každom kroku,“ hovorí zakladateľ spoločnosti Sygic a CEO Michal Štencl. „V minulosti nás naše GPS aplikácie spájali s používateľmi na cestách. Teraz budeme svojim zákazníkom pomáhať od prvej až po poslednú chvíľu ich dovolenky.“

Aplikácia Sygic Travel je bezplatne dostupná na stiahnutie pre platformy iOS a Android. Sygic bude v priebehu roka pridávať do svojej cestovateľskej aplikácie nové funkcie.

Náš tip
Sygic predstavuje Sygic Travel – komplexnú dovolenkovú službu pre nový zážitok z cestovania
Verzia: 4.6.4
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.6.4
Aktuálna cena: Zdarma

Onlia

Aplikácia digitálnej poisťovne Onlia nie je žiadnou novinkou. Už minulý rok v lete, krátko po jej spustení, sme vám o nej priniesli komplexný rozhovor a VIDEOblog, kde sme si všetko aj odskúšali. Minulý mesiac sa však aplikácia dočkala dôležitej aktualizácie, ktorá priniesla ohlásenie škodovej udalosti bez toho, aby ste museli niečo vybavovať osobne. Cez smartfón si tak auto už môžete nielen poistiť, ale aj vybaviť škodovú udalosť bez toho, aby ste museli volať poisťováka.

“Aplikácia je veľmi intuitívna. V prípade nehody ju stačí otvoriť a nasledovať všetky pokyny. Priamo do aplikácie sa dajú vložiť fotky nehody alebo poškodeného auta, prípadne nahrať vlastnými slovami, ako k nehode došlo a čo sa vlastne stalo,” vysvetľuje Juraj Reindl z digitálnej poisťovacej značky Onlia.

Náš tip
Onlia: Prvá aplikácia, ktorá vám je na škodu
Verzia: 2.6.91
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.91
Aktuálna cena: Zdarma

Audiotéka.sk

Služba Audiotéka.sk ponúka stovky zaujímavých audiokníh, ktoré sú dostupné v slovenčine alebo češtine. Pozitívne hodnotíme plnohodnotnosť mobilnej aplikácie, ktorá ponúka takmer totožné možnosti ako samotný web Audiotéka.sk. V oboch prípadoch nám ale chýba možnosť pokročilejšieho vyhľadávania či triedenia kníh, pričom chýba už tak základná vec ako je filtrovanie podľa ceny. Inak ide o zaujímavú aplikáciu, ktorú by fanúšik audiokníh rozhodne nemal obísť.

audioteka-recenzia-titulka

Náš tip
Audiotéka.sk – vyskúšali sme si počúvanie kníh v mobile
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
17.5.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+