MojAndroid

Aplikácia digitálnej poisťovne Onlia nie je na našej stránke žiadnou novinkou. Už minulý rok v lete, krátko po jej spustení, sme vám o nej priniesli komplexný rozhovor a VIDEOblog, kde sme si všetko aj odskúšali. Jej hlavnou funkciou bola vtedy samoobhliadka auta pri uzatváraní poistenia. Stačí si stiahnuť aplikáciu, postupovať podľa pokynov a vyfotografovať si auto z každého uhla. V týchto dňoch sa aplikácia dostala updatu o ďalšiu výraznú novinku, ktorou je ohlásenie škodovej udalosti bez toho, aby ste museli niečo vybavovať osobne. Všetko prebieha elektronicky a jediné, čo potrebujete na vybavenie poistného je smartfón a pripojenie na internet.

SAMSUNG CSC

Či už ide o väčšiu alebo menšiu nehodu, poškrabanie laku a podobne – zdĺhavosti a nepríjemnosti s vybavovaním škodovej udalosti nasledujú v tesnom závese. Onlia však prináša možnosť vybaviť celú záležitosť pomocou svojej aplikácie a odbúrať tak čakanie na pomoc kompetentných úradov. Aplikácia má byť dostupná verejnosti od 1.mája 2016.

Verzia: 2.6.91
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 2.6.91
Aktuálna cena: Zdarma

“Aplikácia je veľmi intuitívna. V prípade nehody ju stačí otvoriť a nasledovať všetky pokyny. Priamo do aplikácie sa dajú vložiť fotky nehody alebo poškodeného auta, prípadne nahrať vlastnými slovami, ako k nehode došlo a čo sa vlastne stalo,” vysvetľuje Juraj Reindl z digitálnej poisťovacej značky Onlia.

SAMSUNG CSC

Keďže ide o individuálnu činnosť vo vašej aplikácii a polícia tu nemusí byť prítomná, je na mieste aj otázka dôvery v klienta. Juraj Reindl však vraví, že sa nestretávajú s podvodmi, ktoré by používatelia v aplikácii skúšali vykonať. O dôveryhodnosti aplikácie môže svedčiť aj fakt, že digitálna poisťovňa Onlia je na trhu ešte len rok a aplikáciu si do dnešného dňa stiahlo a použilo asi 1300 používateľov, ktorí využili možnosť urobiť si samooblihadku auta. “Aj vďaka tomu sa nám v Onlii podarilo mať až 30% podiel havarijného poistenia k PZP, pričom v iných poisťovniach je to bežne len asi 10%,” vraví Reindl.

SAMSUNG CSC

SAMSUNG CSC

V aplikácii postupujete priamo podľ pokynov, teda ona sama vás prevedie celým procesom nahlasovania spôsobenej škody. Appka vám sama poskytne možnosť lokalizovať sa pomocou GPS v prehľadnej mape, pokračujete opisom, prípadne slovným doprovodom k vzniknutej situácii a napokon si môžete škodu nafotiť. Užitočnosťou je samozrejme aj možnosť odfotiť si svoje dokumenty (vodičský preukaz, veľký technický preukaz a na schéme auta vyznačiť, ktorá časť je poškodená. Mimochodom, po roku fungovania je Onlia 5.najsťahovanejšou aplikáciou s poistnou tematikou.

Ak sa chcete pozrieť, ako minuloročná novinka, teda samoobhliadka auta funguje, pozrite si náš VIDEOblog:

Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+