MojAndroid

Určite to poznáte – povinností vyše hlavy a vy ani neviete, kde začať. Našťastie, existuje celý rad aplikácií, ktoré vám pomôžu zorientovať sa vo vašich úlohách. Ide o tzv. To-Do aplikácie, ktorých ponuka v obchode Play je skutočne rozsiahla. My sme pre vás vybrali tie najlepšie z nich.

Todoist

Začneme redakčným (mojím) favoritom, ktorým je aplikácia Todoist. Tá môže mnohých používateľov na prvý pohľad odradiť svojim “freemium” modelom, keď zadarmo ponúka iba niektoré funkcie. Pravdou však je, že ani po troch rokoch používania nepociťujeme potrebu zaplatiť si predplatnú verziu aplikácie. Úplne zadarmo ponúka aplikácia možnosť pridávať úlohy, kategorizovať ich do projektov, pridávať im prioritu a termíny. K najväčším výhodám aplikácie patrí v prvom rade pokrytie všetkých veľkých platforiem a bezproblémová synchronizácia naprieč zariadeniami. Oceníte tiež možnosť zadávať úlohy v prirodzenom jazyku, napr text “Napisat vyber to-do appiek #work today p1” vytvorí úlohu, ktorú automatický zaradí do projektu Work s dnešným termínom a najvyššou prioritou. Veľmi zaujímavou funkciou je aj tzv. karma. Tú môžete zlepšovať pravidelným plnením úloh a sledovať tak svoje zlepšovanie sa postupom času. Ak ste aplikáciu Todoist ešte neskúšali, určite jej dajte šancu.

Verzia: 12.7
Aktuálna cena: Zdarma

Wunderlist

Priamym konkurentom Todoistu je v tejto kategórii aplikácia Wunderlist. Hoci medzi aplikáciami nájdeme viacero rozdielov, ich podstata je presne rovnaká a aj po stránke funkcionality ponúkajú veľmi podobné možnosti. Rozdielna je ale ideológia týchto aplikácií – kým Todoist je skôr určený na správu každodennej agendy v jednotlivých projektoch, Wunderlist je o vytváraní množstva zoznamov. Tie môžete zdieľať (to umožňuje aj Todoist) a vytvárať tak úlohy pre celé skupiny ľudí. Aj tu je samozrejmosťou synchronizácia naprieč všetkými vašimi zariadeniami. Oceníte tiež atraktívny dizajn aplikácie a ak vám nevyhovuje štýl správy úloh v Todoiste, tu sa stretnete s trošku iným, no stále veľmi efektívnym prístupom.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Google Keep

Od tradičných To-Do nástrojov prejdeme k aplikácii, ktorú zrejme poznajú mnohí z vás a možno ju aj aktívne využívajú. Google Keep je aplikácia primárne určená na poznámky, no nič vám nebráni v tom využívať ju ako jednoduchý nástroj na zaznamenávanie úloh. Jej výhodou je, že je k dispozícii úplne zadarmo a pre jej fungovanie vám úplne stačí váš Google účet. Ide o jednoduchý nástroj, kde síce nemôžete vytvárať projekty, ale jednotlivé poznámky či zoznamy môžete kategorizovať na základe farby. Ani tu nechýba možnosť zdieľať poznámku či zoznam a spolupracovať tak na jeho absolvovaní. Poteší aj skutočne praktický widget, ktorý na Android zariadeniach do veľkej miery nahradí celú aplikáciu. Samozrejme, aplikácia a všetky jej funkcie sú úplne zadarmo bez akýchkoľvek poplatkov.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Any.do

Ďalšou z kategórie pokročilých to-do aplikácií je Any.do. Aj v tomto prípade ide o jednu z najrozšírenejších aplikácií v tejto kategórii, keď v obchode Play má na svojom konte už vyše 10 miliónov stiahnutí. Aplikácia tiež ponúka funkcie zdieľania jednotlivých úloh či projektov, pričom táto sociálna časť je o čosi prepracovanejšia ako pri konkurencii. O jednotlivých úlohách totiž môžete aj diskutovať a jednoduchšie tak zvládnuť úspešné ukončenie úlohy. Okrem toho aplikácia Any.do zobrazuje naplánované úlohy na kalendári, čo je zasa trochu iný prístup. Umožní vám tak pozrieť sa na vaše úlohy v čase, čo pri niektorých projektoch určite oceníte. Samozrejmosťou sú všetky ostatné základné funkcie, ako kategorizácia úloh na základe projektov a mnohé ďalšie.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

GTasks

Vlastnú službu na správu úloh ponúka aj Google a aplikácia GTasks je skvelým nástrojom pre manipuláciu s týmito úlohami. GTasks je titul zameraný na jednoduchosť, no žiadne dôležité funkcie tu nechýbajú. Využijete napríklad možnosť zdieľať úlohy s vašimi kontaktami, ukladanie úloh do jednotlivých zoznamov, zoraďovanie úloh na základe priority/názvu/termínu, šikovný widget, ale aj možnosť použitia viacerých Google účtov pre synchronizáciu. Aplikácia je znovu v systéme správy úloh trochu iná od ostatných, ktoré v tomto výbere uvádzame. Jednoduchý prístup ku klasickému “odškrtávaniu” úloh môže vyhovovať mnohým používateľom. Nevýhodou je už trošku starší dizajn aplikácie, no napriek tomu je titul stále rovnako funkčný a užitočný.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Microsoft To-Do

Jedným z najnovších hráčov na trhu a v budúcnosti zrejme náhrada za Wunderlist nesie označenie Microsoft To-Do. Aplikácia ponúka súhru jednoduchého dizajnu so skutočne praktickými funkciami. Zatiaľ sa stále vyvíja, a tak je otázne, aké konkrétne funkcie prinesie vo finálnej verzii. Už teraz je ale možné si ju bez problémov stiahnuť a nainštalovať. Jej vlajkovou funkciou sú inteligentné predikcie pre úlohy, ktoré sú podľa aplikácie pre vás dôležité a ktorým by ste sa mali prioritne venovať. V súčasnosti je ale aplikácia najvhodnejšia najmä na základné plánovanie dňa, aby ste mali prehľad o tom, čo všetko musíte stihnúť. Nechýba ale možnosť kategorizovať úlohy a zaraďovať ich do jednotlivých zoznamov, a tak môžete aplikáciu postupom času premeniť na plnohodnotného správcu všetkých vašich úloh a povinností.

Verzia: 1.27.60
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.27.60
Aktuálna cena: Zdarma

Remember The Milk

Aplikácia Remember The Milk je už stálicou v kategórii aplikácií s To-Do listmi. Ponúka úplne klasické prostredie, ktoré je viac orientované na sociálne funkcie. Využijete ju tak napríklad pri tímových projektoch v škole, ale aj v práci. Bez problémov ju ale môžete použiť aj na správu vašich osobných úloh a povinností. Využijete tu možnosť farebnej kategorizácie úloh, vytvárania podúloh, pridávanie upozornení, ale napríklad aj synchronizáciu so službou Outlook od Microsoftu. Vďaka tomu bude jednoduché vytváranie úloh z vašich mailov, čo je činnosť, ktorú denne musia spraviť mnohí z nás. Synchronizácia naprieč zariadeniami je už absolútnou samozrejmosťou.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WeDo

Na záver vám dáme do pozornosti ešte jednu aplikáciu, ktorá je stále vo vývoji, no bez problémov si ju môžete stiahnuť a vyskúšať už teraz. Titul WeDo sľubuje, že prinesie všetky funkcie z podobných aplikácií úplne zadarmo. Je pravda, že toho ponúka skutočne veľa a keďže tu nenájdete žiadne reklamy a ani predplatný model, ide o skutočnú raritu. Okrem toho ale aplikácia disponuje skutočne elegantným prostredím a množstvom skvelých funkcií. Okrem klasických možností oceníte napríklad šikovný pripomienkovač pre vytváranie návykov, resp. zbavovanie sa zlozvykov. Môžete vytvárať rôzne zoznamy a v nich úlohy a podúlohy. Ani tu nechýba možnosť zdieľať úlohy a spolupracovať na nich s vašimi kontaktami. Zadarmo sú k dispozícii aj časové upozornenia, možnosť vytvárania opakujúcich sa úloh, pridávanie poznámok a príloh k úlohám a mnohé ďalšie. Ide o skutočne komplexný nástroj, ktorý stojí rozhodne za vyskúšanie.

Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 3.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

Ktorú To-Do aplikáciu používate vy?

Nenašli ste vašu obľúbenú To-Do aplikáciu v našom zozname? Určite nám dajte vedieť v diskusii pod článkom a podeľte sa o ňu s nami a aj ostatnými čitateľmi :)

18.7.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+