MojAndroid

Najväčšia výstava mobilných zariadení na svete – MWC 2017 – sa bude konať už o niekoľko dní. Španielsku Barcelonu zaplavia tisíce novinárov z celého sveta, ktorí budú informovať o novinkách, ktoré na obrovskom výstavisku ukážu svetu takmer všetci dôležití výrobcovia smartfónov a príslušenstva. My však už teraz vieme, na čo sa môžete tešiť. V článku zhrnieme zoznam zariadení a produktov, ktorých predstavenie na MWC 2017 oficiálne potvrdili ich výrobcovia.

HTC

Taiwanský výrobca by na výstave MWC 2017 mohol ukázať ďalšiu generáciu svojej vlajkovej lode. HTC sa oficiálne vyjadrilo, že tento rok predstaví 6-7 nových smartfónov, pričom dva z nich sme už spoznali. Niektoré dohady hovoria o tom, že HTC na MWC 2017 predstaví úplne nový typ smartfónu, ktorý by nemal konkurenciu.

Náš tip
HTC One X10 sa objavil na uniknutých fotografiách

Huawei

Huawei si uvedomuje, že MWC 2017 je miesto, kde je najväčšia koncentrácia novinárov na svete v jednom čase, a tak chce svoju príležitosť využiť naplno. Takmer so 100% istotou môžeme povedať, že tu výrobca predstaví svoju novú vlajkovú loď Huawei P10, ktorá by mala priniesť duálny fotoaparát a vylepšenia po stránke dizajnu aj výkonu.

Huawei-P10-renders-91mobiles-exclusive-07-1-696x395

Náš tip
Huawei P10 má opäť zaujať cenou. Unikli ceny jednotlivých modelov

Lenovo & Moto

Stánok spoločnosti Lenovo minulý rok na výstavisku MWC žiaril rôznymi farbami a jeho hlavným lákadlom bola Motorola X Force, no Lenovo tu predstavilo aj viacero modelov zo strednej triedy. Rovnako by to malo byť aj tento rok, kedy by mala novinárov a návštevníkov výstavy zaujať najmä novinka Moto G5 a Moto G5 Plus.

moto-g5-leak-4

Náš tip
Lenovo Moto G5 a G5 Plus: Poznáme parametre a dizajn noviniek

LG

Ďalším výrobcom, ktorý na MWC 2017 predstaví svoju novú vlajkovú loď, bude LG. Model LG G6 by mal priniesť displej s minimálnymi okrajmi. Okrem toho by malo ísť o normálne zariadenie, bez pridanej modularity, ktorá sa výrobcovi neosvedčila v modeli LG G5.

LG-G6-g

Náš tip
Potvrdené: LG G6 ponúkne kovové telo a odolnosť voči vode

Nokia (HMD)

Značka Nokia zažíva renesanciu a po modeli Nokia 6, ktorý zaznamenal medzinárodný úspech, sa hovorí o ďalších zariadeniach, ktoré by HMD malo predstaviť na MWC. Malo by ísť o modely Nokia 5 a Nokia 3, ktoré by mali zaujať najmä pomerom ceny a výkonu.

nokia-6-titulka

Náš tip
HMD má na MWC 2017 predstaviť nové Nokia smartfóny

Oppo

V roku 2016 sa stalo Oppo najväčším predajcom smartfónov v Číne a ich zariadenia sú dostupné už aj na medzinárodných trhoch. Na stánok tohto čínskeho výrobcu tak budú viesť kroky mnohých novinárov. Tí by na ňom mali nájsť najmä novinku Oppo 5X, no nevieme, čo ďalšie si pre nás Oppo pripraví.

oppo-5x-photography-teaser

Náš tip
Vedeli ste, že Oppo, OnePlus a Vivo vlastní jedna materská spoločnosť?

Samsung

Hoci Samsung na MWC 2017 nepredstaví nový Galaxy S8, ktorého sa dočkáme až koncom marca, na svojom vystúpení na MWC by vraj mal ukázať 1-minútové video s týmto zariadením. Okrem toho by sme sa mali dočkať aj nového tabletu Samsung Galaxy Tab S3, ktorý ponúkne 9,6″ displej s rozlíšením 2048 x 1536 pixelov. A dočkať by sme sa mohli aj nového modelu Samsung Galaxy Xcover.

samsung-pozvanka-mwc-2017-titulka

Náš tip
Samsung na MWC možno predstaví 4. generáciu svojho odolného smartfónu

Sony

Najväčším lákadlom japonského výrobcu Sony bude v Barcelone zrejme model Sony Xperia X2. Očakávame však, že Sony “pritlačí” aj na oblasť umelej inteligencie a predstaví novú verziu svojho vlastného hlasového asistenta a príslušenstvo, v ktorom bude integrovaný. Navyše, dočkať by sme sa mali aj smartfónu Sony Xperia XA 2017, ktorý by sa mal stať nástupcom modelu Xperia XA, ktorý výrobca predstavil na MWC minulý rok.

aa-sony-xperia-xa-2017-render-1

Náš tip
Nový snímač od Sony dokáže nahrávať fenomenálne „slow-motion“ videá

Ďalšie produkty a zariadenia

Na výstave MWC 2017 bude z veľkých výrobcov chýbať zrejme len Xiaomi, ktoré sa rozhodlo, že zostane pri koncepte vlastných “konferencií” a predstavení nových produktov v Číne. Očakávame tak, že koncom februára uzrú svetlo sveta ďalšie zaujímavé zariadenia a produkty, ktoré budeme môcť naživo aj otestovať, keďže sa výstavy zúčastníme osobne. Na ktoré produkty sa najviac tešíte vy?

21.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+