MojAndroid

Japonská spoločnosť Sony, známa svojimi skutočne kvalitnými fotografickými snímačmi, prináša novinku do svojho portfólia. Nový snímač má priniesť do smartfónov “slow-motion” video vo Full HD rozlíšení až pri frekvencii 1000 snímkov za sekundu. Všetko vďaka novému 3-vrstvovému CMOS snímaču. Rozmenené na drobné, snímač dokáže zachytiť až 19,3 MPx obraz v 1/120 sekundy. Sony tvrdí, že ich nový snímač prinesie až 4-krát rýchlejšie zachytenie snímky oproti konvenčným produktom.

Pri takejto rýchlosti čítania a spracovania sa výrazne znižuje tzv. “ohniskové skreslenie.” Výsledkom toho budú lepšie fotografie pohyblivých objektov a takisto stabilnejšie video bez “želé” efektu. Hlavným trhákom nového senzoru je však spomínané “slow-motion” video. Pre porovnanie, výborným “slow-motion” snímačov disponuje aj smartfón Google Pixel. Jeho snímková frekvencia je ale v porovnaní s novým snímačom od Sony len 120 snímkov za sekundu.

Náš tip
Google Pixel: Používateľský zážitok nadovšetko | RECENZIA

Spoločnosť Sony navyše prináša informáciu o tom, že smartfóny s novým snímačom by mohli detekovať náhle pohyby na videu. Dokázali by tak automaticky prispôsobiť požadovanú snímkovú frekvenciu. Nová technológia má priniesť tiež elimináciu okolitého hluku pri natáčaní videí. Kedy konkrétne sa nový snímač objaví v smartfónoch na trhu ešte nie je známe.

Zdroj : engadget.com

8.2.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+