MojAndroid

Čína je veľmocou v mnohých oblastiach. Jednou z nich je aj výroba mobilných zariadení. Však iba v Číne sídlia také spoločnosti ako Huawei, Xiaomi, LeTV, Vivo či Oppo. Z istého pohľadu je ale Čína “svetom” samým o sebe. Preferenciami kupujúcich totižto vôbec nekopíruje svetový trh. Dôkazom toho je aj najnovšia anketa, ktorá poukazuje na to, že najväčším výrobcom smartfónov v Číne sa stalo Oppo.

Náš tip
Vedeli ste, že Oppo, OnePlus a Vivo vlastní jedna materská spoločnosť?

Informácie z júna tohto roka hovoria o 22,9-percentom podiele na trhu pre spoločnosť Oppo, zatiaľ čo druhý Huawei má iba 17,4-percentný podiel. Tretie miesto patrí prekvapivo spoločnosti Vivo s 12% a štvrtý je Apple s podielom 9%, ktorý sa pohybuje na rovnakej úrovni už 2 roky. Až na piatom mieste sa objavilo Xiaomi s podielom 6,8%, ktorý predstavuje 3-ročné minimum.

oppo-vyrobca-cina

Príbeh spoločnosti Oppo a rast jej podielu je však zaujímavý sám o sebe. V júni roku 2014 malo Oppo podiel na trhu iba na úrovni 2%, v roku 2015 to bolo 6,1% a tento rok raketovo vystrelilo na necelých 23%. Spoločnosť za to môže vďačiť najmä modelu Oppo F1 Plus (v Číne Oppo R9), ktorý sa v júni stal celkovo najlepšie predávaným smartfónom v Číne s podielom 5%. Druhý bol iPhone 6S s 4,5 percentami, pričom prvé Xiaomi obsadilo v tomto rebríčku až 7. priečku a Huawei sa v prvej 10-tke zariadení ani nenachádza. To dokazuje, že svet smartfónov sa mení a ľudia si čiaraz častejšie kupujú zariadenia od menej známych výrobcov.

Zdroj: GSMArena

26.7.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+